Příčinu bolesti zad hledejte ve svých chodidlech. Zkuste těchto pár cviků na uvolnění a hýbejte se zase jako dříve

Nohy podporují většinu našich pohybů, takže často vyžadují zvláštní péči, aby se zabránilo bolesti v bocích, kolenou nebo zádech. Akupresura je 5 tisíc let stará terapie, nesmírně populární v asijských zemích, zejména v čínské medicíně. Provádí se přesným vyvinutím tlaku na jednotlivé oblasti nebo body našeho těla. Následující jednoduchá cvičení vám mohou pomoci zlepšit rovnováhu, posílit nohy a zklidnit bolest.

Tlak v prstech u nohou

Než začnete cvičit, ujistěte se, že vaše nohy jsou správně zahřáté. Postavte se a mírně pokrčte kolena tak, abyste byli schopní dotknout se podlahy. Zatlačte prsty u nohou do země a počítejte do 3. Opakujte 3x denně po 10 sériích.

Zvedání tužky prsty u nohou

Položte tužku na zem a snažte se ji uchopit prsty u nohou. Pokud se vám to podaří, vydržte tužku držet po dobu 10 vteřin a poté uvolněte. Opakujte cvičení 5x na každou nohu.

Chůze po prstech u nohou

Abyste posílili svaly na prstech u nohou, postavte se na špičky a 20 vteřin se zkuste pohybovat směrem dopředu a na dalších 15 vteřin si odpočiňte. Takto opakujte 5x. Pro dosažení nejlepších účinků provádějte cvik 2x denně.

Odpor pohybu

Toto cvičení se zaměřuje na drobné svaly na nohou, které jsou zodpovědné za rovnováhu. Navíc svaly zpevní a působí jako prevence před úrazy. Sedněte si na podlahu s nataženýma nohama před sebou. Vezměte cvičící gumu a omotejte si ji kolem horní části chodidel. Začněte přitahovat tak, aby prsty u nohou směřovaly k vašemu tělu. Držte alespoň 5 vteřin a povolte. Opakujte 10x.

Krouživé pohyby kotníků

Zablokované kotníky jsou často způsobeny přetížením těla, což vede k bolesti svalů a kloubů, stejně jako k bolestem kyčlí, kolen a zad. Lehněte si na záda a pokuste se jednu nohu natáhnout až za hlavu. Jakmile se dostanete co nejdále můžete, rotujte kotníkem po směru hodinových ručiček a počítejte do deseti. Opakujte s druhou nohou.

Jak se vám dnešní tipy na cvičení pro uvolnění bolesti zad líbily? Sdílejte je se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com