Změkčovací roztok navrátí ručníkům ztracenou svěžest a hebkost. Užívejte si každý den pohodlí jako v lázních

Pravidelné praní a sušení může způsobit, že vlákna ručníků ztuhnou a budou škrábat. Po pár vypráních si již nebudete moci užívat měkoučké, jemné ručníky, které zahalí vaše tělo do luxusu. Aby vám dlouho vydržely jako nové, je potřeba vědět, jakou teplotu praní zvolit, jaké produkty použít atd. S těmito tipy se po každém mytí budete opět cítit jako v lázních.

Ručníky změkčete octem

Odborníky doporučovaný způsob, jak změkčit ručníky, je použití octa. Při příštím praní nalijte šálek bílého octa do nádržky pro aviváž. Ručníky pravděpodobně ztuhly a začaly škrábat kvůli používání aviváže. Je to trochu paradox, používáme ji ke změkčení textilií, ale u ručníků má přesně opačný efekt. Praní s octem zřejmě nezabere hned na poprvé, ale po několika cyklech již zaznamenáte příjemný rozdíl.

Dejte ručníkům čas

Tkaniny časem měknou a ručníky nejsou výjimkou, takže buďte trpěliví. Vaše oblíbené obnošené tričko také nebylo první den tak měkké jako dnes. Za předpokladu, že jsou vaše ručníky bavlněné, lněné nebo z jiného přírodního vlákna, budou měkčí s každým praním.

Ručníky perte odděleně

Aby ručníky zůstaly měkké, je důležité je prát správným způsobem. Obecné pravidlo zní-perte ručníky odděleně od ostatního prádla. Chcete prát ručníky s oblečením nebo povlečením společně? Je možné vytvořit smíšenou náplň, pokud to potřebujete, abyste ušetřili energii. Mějte také na paměti, že nové ručníky by se neměly prát s těmi, které již vlastníte.

Řiďte se instrukcemi na štítcích

U měkkých, načechraných ručníků věnujte pozornost teplotě praní a před vložením do pračky zkontrolujte symboly na štítcích všech ručníků. Každý ručník je jiný a vyžaduje jiné zacházení. Před praním si přečtěte štítek, abyste maximalizovali účinnost praní a zabránili zničení ručníků.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Homesandgardens.com