Zmírnění bolesti hlavy při menstruaci. Klíčem k úlevě je vhodná strava

Menstruace je takový malý zázrak, který je nezbytný pro to, aby žena mohla otěhotnět. Bohužel se s ní ale pojí spousta nepříjemných okolností, jako je krvácení každý měsíc, bolesti břicha, střevní potíže, nevolnost, a dokonce i bolesti hlavy. Někdy tyto příznaky řešíme medikamenty proti bolesti, jindy babskými radami. Jak si ale zbavit menstruační bolesti hlavy? Jak se ukázalo, pomoci může správná strava.

Co způsobuje menstruační bolesti hlavy?

Při menstruačních bolestech hlavy se zdá, že největším problémem je nevyvážené zpracování estradiolu, což je látka rozpustná v tucích. Aby se estradiol mohl vylučovat, musí být rozpustný ve vodě, tudíž se z těla následně vylučuje močí. To se děje pomocí enzymů, které jsou vyrobeny ze surovin, jež lze nalézt především v zelené zelenině, zejména v odrůdách zelí, jako je brokolice a kapusta. Další zapojené enzymy jsou ve své funkci závislé na vitamínech B12 (kyselina listová) a B6. Kromě toho se naše tělo stává citlivější na estrogen a produkty jeho rozkladu prostřednictvím inzulínu. Produkce inzulínu se zvyšuje konzumací sacharidů a cukrů.

Zdravá strava během menstruace

Zdravé jídlo (znamená čerstvé a nezpracované potraviny) proto dokáže pomoci od menstruačních bolestí hlavy. Obsahuje látky, které jsou v době menstruace pro tělo nezbytné. Gynekologové doporučují následující:

  • Jezte co nejméně potravin s přidanými cukry
  • Přidejte zeleninu všech barev, nejlépe 500 g denně
  • Zaměřte se na stravu bohatou na vitamín B12 (maso, ryby, kuře a vejce)
  • Dodržujte tři hlavní jídla denně plná sacharidů, nešetřete bílkovinami ani tuky

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gezondnu.nl