Způsob držení těla souvisí s osobností. Postoje, které značí nízké sebevědomí

Všichni víme, že bychom se měli soustředit na to, abychom chodili a stáli vzpřímeně, ovšem jen málokdo z nás je tak uvědomělý, aby vždy myslel na správné držení těla. Proto se u každého člověka způsob postoje i chůze liší a zároveň jeho osobitý styl něco vypovídá o jeho osobnosti. Následující tři pozice naznačují nízkou sebeúctu. Naštěstí ale můžete držení těla zlepšit a tím případně i změnit svůj vlastní obraz a to, jak nás lidé vnímají, když na nás pohlédnou.

Držení těla je spojené se sebevědomím

Psycholog Dr. Seema Hingorany ví, kolik toho určité pozice říkají o naší osobnosti. Uvádí, že vypoví spoustu o našem sebevědomí. Jak osobnost, tak i sebevědomí jsou nezbytné pro celkový rozvoj člověka. Pokud se často nacházíte v následujících pozicích, zde je to, co o vás vypovídají.

Mírně hrbatý

Lidé, kteří se nikdy zcela nenarovnají, ale zpravidla mají mírně shrbená záda, mají často nízkou sebeúctu. Jedná se o někoho, kdo je zvyklý na konflikty a zármutek. Odborníci doporučují, abyste se naučili vždy držet svá záda rovně. Toho můžete dosáhnout cvičeními, jako je jóga nebo jogging, a také tím, že na své špatné držení těla budete neustále myslet a při každé příležitosti postoj napravíte.

Houpavý styl chůze

Někteří lidé se při chůzi mírně houpají, což neposkytuje tělu stabilitu. Tento postoj ukazuje velice slabou osobnost, která se cítí bezmocně. Jde o zranitelného člověka, jenž je velmi nerozhodný a neustále nad věcmi přemýšlí. Takzvané techniky uzemnění by mohly pomoci zlepšit držení těla. Pomohou udržet nohy pevně na zemi, zatímco se soustředíte na svůj dech.

Hlava mírně vpředu od zbytku těla

Lidé, kteří trpí neklidem a hyperaktivitou, se často staví do takové polohy, ve které mají hlavu dále než zbytek těla. Tito lidé jsou přirozeně zvědaví, ale také nedůvěřiví. Struktura těla již není v jedné linii, což může mít za následek bolesti. Tyto osoby se vyznačují tím, že neustále zpracovávají nějaké informace. V tomto případě by bylo vhodné obrátit se na odborníky, kteří se zlepšení držení těla pomohou. Také je vhodné pravidelné cvičení a běhání, aby si tito lidé vytvořili klid ve své mysli.

Obrázky: Freepik