Zrádná rakovina žaludku. V počáteční fázi působí jako běžná nemoc

Rakovina žaludku je zákeřná nemoc především v tom, že v samém počátku nevykazuje žádné charakteristické příznaky, proto ji lze snadno zaměnit s jinými, ne tak nebezpečnými nemocemi. V takovém případě je dobré čas od času navštívit svého lékaře a vyžádat si celkové vyšetření těla, převážně to platí pro nejrizikovější věkovou skupinu 65 let a více. Dnes si pro jistotu připomeneme, jak se rakovina žaludku v našem těle projevuje.

Projevy rakoviny žaludku

Nemoc začíná obecnými příznaky, takže nejprve vás vůbec nenapadne, že se může jednat o hrozbu rakoviny žaludku. Mezi příznaky patří především:

  • Zvýšena tvorba žaludeční kyseliny
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Hubnutí
  • Krvavá nebo černá stolice

Kdy navštívit lékaře?

Tyto symptomy jsou vždy důvodem k návštěvě lékaře, zvláště, začnou-li se zhoršovat. To znamená, že se nemoc stává velmi závažnou a postupuje do čtvrté fáze. V takové chvíli se metastáze mohou dokonce rozvinout v lymfatických uzlinách nebo i v jiných orgánech a bohužel jediné řešení, kterým je chirurgický zákrok, již nelze uskutečnit. Proto všichni odborníci žádají, abychom vyhledali lékařskou pomoc při jakýchkoli abnormalitách v našem zdraví.

Obrázky: Freepik