Přírodní alternativy antibiotik. U těchto potravin se nemusíte bát vedlejších účinků

Antibiotika jsou běžně předepisována pro bakteriální onemocnění a rychlé účinky, ovšem jejich vedlejší příznaky nejsou úplně zanedbatelné. Spousta lidí trpí alergiemi či se u nich objeví jiné zdravotní důsledky po požití antibiotik. Proto je dobré, že vše umělé má své přírodní alternativy, včetně antibiotik. Níže naleznete seznam přírodních látek, které mají podobné nebo stejné účinky a zároveň nepoškozují střevní flóru a imunitní systém.

Česnek

Díky obsahuj síry a alicinu je česnek skvělým lékem na zmírnění různých zdravotních potíží, zejména pak nachlazení, které vás může zasáhnout kdykoli během roku. Zároveň pomáhá při onemocnění dýchacích cest a doporučuje se jej konzumovat pro úlevu od jiných infekčních chorob, bolesti zubů, artritidy a chronického kašle.

Echinacea

Přírodní antibiotikum se užívá jako prevence a pro zmírnění příznaků bakteriálních, respiračních onemocnění.

Manukový med

Tento antiseptický, antibakteriální med pochází přímo z Nového Zélandu a Austrálie. Je účinný proti patogenním bakteriím zvaným Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok), jež jsou příčinou mnoha infekčních chorob, včetně pneumonie a bakteriální meningitidy.

Výtažky z grapefruitových jader

Díky obsahu bioflavonoidů jsou výtažky z grapefruitových jadérek vynikajícími pomocníky v boji proti infekcím gastrointestinálního traktu a močových cest. Jadérka mají antiparazitické, antivirové a antifungální účinky a bylo prokázáno, že jsou také účinné proti kvasinkové infekci, která se může v těle množit kvůli oslabenému imunitnímu systému a hormonální poruchám.

Zázvor

Konzumace zázvoru může omezit růst určitých typů patogenních bakterií díky obsahu gingerolu. Zároveň dokáže bojovat proti chřipkovým chorobám a zmírňuje bolesti žaludku a střev.

Obrázky: Pixabay