Koloušek byl starý teprve dva dny a už svedl boj o život. Pomoc našel u nečekaného zvířecího společníka

Při procházce v lese poblíž své farmy objevil muž mladého koloucha. Byl zraněný a chyběla mu část nohy. Bylo jasné, že ho tam v takovém stavu nemůže nechat samotného. Ihned spěchal k veterináři, aby malý dostal potřebnou pomoc.

Nezvyklý nejlepší přítel

Ale zotavení třínohého jelena nešlo úplně hladce. Rudie, jak jej farmář pojmenoval, stále hledal pevnou půdu pod nohama, a především se potřeboval emocionálně vyléčit ze svého traumatického zážitku. Jelen našel pomoc u nečekaného společníka v podobě farmářova psa.

Kolouch a pes nejlepšími přáteli

„Rudie už byl mimo nebezpečí, ale stále se cítil vyděšený a trochu smutný,“ uvedl farmář. „Už se z něj nemohl stát divoký jelen, když měl pouze tři nohy, takže potřeboval bezpečné útočiště, kde by mohl žít, a někoho, kdo by se o něj staral, než se uzdraví.“ Zatímco se Rudie zotavoval ze zranění, fenka Keira byla neustále po jeho boku. Z Keiry se znenadání stala opatrovatelka a projevila se v ní mateřská láska, kterou celým srdcem věnovala Rudiemu. Snažila se jej ujistit, že je nyní v bezpečí a všechno bude v pořádku.

Koloušek brzy našel rovnováhu

S pomocí své psí mámy našel Rudie sebedůvěru, kterou potřeboval, aby se zotavil. Ale ještě se musel naučit, jak používat postroj, který ho podpíral. Rudieho lidská matka mu pomohla, aby opět našel rovnováhu na třech nohách. „Někdy vše, co potřebujete, je jeden dobrý přítel,“ řekla. „Ale když budete mít štěstí jako Rudie, získáte celou skupinu přátel, kteří při vás budou vždy stát, ať už půjdete kamkoli.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thedodo.com