Zubní hygienistka mi poradila tento tajný recept na odstanění zubního kamene. Vyzkoušejte ho a omezte bolestivé návštěvy zubaře na minimum!

Návštěvy u zubaře jsou nepříjemné, leč velmi důležité. Existuje ovšem způsob, jak se některým situacím u zubaře vyhnout. Prevence je totiž stejně nezbytná a u některých onemocnění může být přímo zásadní. Dnešní recepty jsou proto velmi účinné při prevenci vzniku zubního kazu a krvácení dásní.

Zubní kaz je jedním z nejčastějších problémů, který zuby postihuje. Jedná se v podstatě o ničení zubní skloviny, které je často doprovázeno silnou bolestí. Pro ještě lepší efekt je třeba změnit stravu – zvyšte konzumaci mléčných výrobků, zeleniny, ořechů, vajec a mořských produktů. Lehká strava bude šetřit nejen vaše zuby, ale celkově zlepší vaše zdraví.

Ingredience:

  • ¼ ČL kokosového oleje
  • ¼ ČL kurkumy
  • 2 kapky esenciálního oleje z hřebíčku
  • ¼ ČL mořské soli

Zdroj: feelhealthylife.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Postup:

Vytvořte si domácí zubní pastu tím, že smícháte všechny složky a vytvoříte jednotnou konzistenci. Směs klasicky naneste na zubní kartáček a vyčistěte si zuby. Počkejte 2 – 3 minuty, vypláchněte a znovu si vyčistěte zuby tentokrát zubní pastou, na kterou jste zvyklí. Čím častěji budete tuto metodu používat, tím lépe.

Můžete používat i samostatný kokosový olej, jenž má skvělé bělící účinky. Rozpusťte čajovou lžičku kokosového oleje ve vodní lázni a poté použijte jako ústní vodu. Kokosový olej má mnohem příjemnější chuť, je užitečný pro organismus, má antibakteriální vlastnosti a je vynikajícím přírodním prostředkem pro posílení zubní skloviny, profylaxi zubního kazu a zlepšení zdraví dásní. Jako bonus budete mít čerstvý dech.

Co říkáte na dnešní metodu? Také se zajímáte o domácí recepty pro posílení zdraví? Sdílejte recept mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com