Zubní pasta rozzáří kromě úsměvu i pleť. Pomůže s akné a černými tečkami

Zubní pastu používáme každý den pro péči o naši ústní dutinu. Ale je velikým překvapením, kolik dalších využití a úžasných vlastností v sobě nosí, o nichž jsme neměli ani tušení. Například, věděli jste, že je velice silnou zbraní v boji proti kožním problémům? Pro všechny následující metody zvolte jakoukoli zubní pastu bílé barvy bez příchutě.

Léčba akné

V misce smíchejte ½ lžičky zubní pasty s ½ lžičky gelu aloe vera. Dobře promíchejte a pomocí ušní tyčinky naneste na pupínek. Nechte působit 3 minuty a poté setřete. Proceduru podstupujte 2 – 3krát za den.

Odstranění černých teček

Opět vezměte ½ lžičky zubní pasy a přidejte ji ke ¼ lžičky soli a několika kapkám vody. Vytvořte směs, kterou aplikujte na postiženou oblast. Po 5 minutách další 2 – 3 minuty drhněte. Následně opláchněte studenou vodou.

Peeling na rty

Chcete-li docílit měkkých a růžových rtů, zkuste domácí peeling vyrobený ze zubní pasty. V misce spojte ¼ lžičky rýžové mouky se ¼ lžičky zubní pasty. Směsí masírujte rty po dobu 3 – 4 minut. Poté setřete a ošetřete balzámem na rty.

Péče o nehty

Opět vytvořte pastu z ¼ lžíce zubní pasty a ¼ lžičky citrónové šťávy. Dobře promíchejte. Pomažte nehty včetně lůžek a nechte tak 5 minut. Pak čistěte zubním kartáčkem další 2 – 3 minuty a opláchněte čistou vodou.

Řešení tmavých skvrn

Na odstranění tmavých skvrn budete potřebovat ¼ lžíce zubní pasty, ¼ lžičky gelu z aloe vera a špetku kurkumy. Dobře promíchejte a pomažte tmavé skvrny. Nechte působit přes noc a ráno smyjte teplou vodou.

Obrázky: Pixabay