Zvažujete právě koupi domácí pekárny? Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás přehled jejich největších výhod a nevýhod

Plánujete si koupit domácí pekárnu? Tak pak byste měli vědět, že …

Zvažujete právě koupi domácí pekárny? Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás přehled jejich největších výhod a nevýhod.


Jak funguje domácí pekárna

Domácí pekárna je vlastně takový malý zázrak. Jeden přístroj vám dokáže uhníst těsto, nechat ve vykynout a následně ho upéct, aniž byste na něj museli dávat pozor. Stačí jen nasypat potřebné ingredience.

Víte však, že v tomto přístroji můžete připravit i jiná jídla než chleba? Můžete v ní nechat například promíchat těsto na koláče, pizzu, bábovku, ale i na bramboráky, jogurty či maso. Můžete v ní dokonce i vařit – guláš, rizoto, marmelády, pudinky a další výborná jídla.

Jaké jsou výhody domácích pekáren

#1 Bez práce jsou koláče

Obsluha domácí pekárny je opravdu velmi jednoduchá. Do přístroje nasypete potřebné přísady, pekárnu zavřete a o ostatní se ona už postará sama. Pokud máte na pečivo speciální požadavky, tak ani to není problém. V domácí pekárně připravíte i kváskový či bezlepkový chléb. A to vše bez špinavé kuchyně.

#2 Pečivo máte doma vždy čerstvé

Pečivo si můžete připravit vždy tehdy, když na něj máte chuť. Pomohou vám přitom i technické vychytávky, například možnost odloženého startu. Start si jednoduše načasovat tak, aby vás čerstvé pečivo čekalo ráno po probuzení či přivítalo po návratu z práce.

#3 Ušetříte

I když připočtete vstupní investici v podobě nákupu domácí pekárny, přesto se vám její koupě vyplatí. Domácí pekárny mají totiž nižší spotřebu energie než například elektrické trouby. Při pečení doma navíc dokážete ušetřit až dvě třetiny ceny pečiva, kterou byste jinak zaplatili v obchodě. A to už opravdu stojí za to, co myslíte?

NÁŠ TIP: Chcete při nákupu domácí pekárny ušetřit? Tak pak určitě navštivte kupónový web, kde najdete slevové kupóny a kódy, díky kterým si můžete domácí pekárnu koupit mnohem výhodnější. Alza slevový kód či slevový kód Mall určitě potěší.

Mají domácí pekárny i své nevýhody?

Ano. Používání domácích pekárniček má i své nevýhody. Patří k nim například:

  • Hlučnost přístroje. Projeví se to zejména při hnětení těsta. Pokud si tedy chcete připravit chléb na snídani s možností odloženého startu, umístěte pekárnu tak, aby vás nevzbudila.
  • Nedokonalé pečení. Chléb se výborně dopeče zespodu a z bočních stran, problémy se však mohou objevit při pečení shora. Pokud však bude vaše těsto dostatečně husté a nedáte ho do pekárny příliš mnoho, takovým problémům se můžete vyhnout.
  • Nižší životnost komponent. U některých přístrojů se mohou objevit závady na příslušenství, například u hnětacích háků nebo u nádob. Zainvestujte proto do kvalitnějších pekáren s kvalitnějším příslušenstvím.

Nevýhody domácích pekáren tedy můžete částečně eliminovat. Ale tak či tak počítejte si tím, že pečení si budete muset několikrát vyzkoušet, dokud nebudete mít na stole ten váš dokonalý chléb.

Jak si vybrat domácí pekárnu?

Když se budete rozhlížet po domácí pekárně, zjistíte, že máte na výběr velké množství typů. Podle čeho byste se měli rozhodovat?

  • Velikost pekárny. Od ní byste se měli při výběru odrazit. Pokud plánujete péct jen pro sebe, například kvůli bezlepkové či jiné speciální dietě, stačí vám i malá pekárna. Pokud však máte jedlíků více, zainvestujte raději do větší pekárny.
  • Hnětací háky. Všímejte si počtu háků. Pokud chcete pekárnu použít na hnětení těsta, které následně upečete v troubě nebo budete do těsta přidávat semínka, zvolte raději dvouhákovou pekárnu.
  • Funkce pekárny. Nenechte se zlákat vysokým počtem programů, důležitá je spíše jejich rozmanitost. Zvolte si pekárnu s jednoduchým a přehledným ovládáním.

Především tedy zvažte své potřeby. Od nich se bude odvíjet výběr velikosti a potřebných funkcí, od čehož se samozřejmě následně odvíjí i cena domácí pekárny.