Zvolte způsob čištění koberců, který nezahrnuje chemické přípravky ani vysoké náklady

Ať už je interiér vašeho domova jakýkoliv, vždy je jeden prvek, který z něj vytváří pohodlnější a útulnější místo k žití – koberec s hustými vlasy, na němž se vaše chodidla propadají, kdykoliv se po něm procházíte. Jednu nevýhodu ovšem má, a to je čištění. Udržovat takový koberec čistý není snadné a najmout si profesionála je zase finančně náročné. Je tedy třeba najít řešení, s kterým si poradíte sami snadno, levně a účinně. Připravte si směs, která odstraní hromadu nečistot z vašeho koberce a kterou lze připravit pouze z toho, co máte v kuchyni. Nechte 20 minut působit a poté vysajte. Žádné drahé chemické přípravky už nepotřebujete.

Zde jsou 3 tipy na čištění koberců. Nelze říct, jaký postup je lepší než ten druhý, každý z nich můžete vyzkoušet a vybrat si nakonec ten, který vám vyhovuje ve všech ohledech – barva koberce, druh nečistoty, očekávaný výsledek.

Jedlá soda a sůl

Směs obyčejné jedlé sody a soli je skvělým čističem na skvrny především od tuků. Po 20 minutách působení vysajte. Tento recept je velice účinnou a bezpečnou zbraní.

Ocet

Zřeďte 20 ml octa s 1 litrem vody, aplikujte na čistý kus látky a vydrhněte postiženou oblast na koberci. Počkejte opět 20 minut a poté setřete koberec suchým hadrem. Následně místo vysajte.

Čajové lístky

I tmavé koberce je třeba čistit, ale světlé přípravky mohou zanechat na takovém povrchu skvrny. Proto použijte vařené čajové lístky, vyždímejte je a nasypte na špinavý koberec Počkejte, dokud lístky neuschnou a poté je vysajte.

Především si dejte pozor na typ kartáče, který budete používat. Vždy volte ty měkké, abyste skvrnu na koberci nevydrhli tak, že po ní zůstane díra. Navíc vždy čistěte koberec ve směru vlasů.

Otestujte svou oblíbenou metodu a dejte nám vědět do komentářů, jak jste spokojeni s výsledkem. Nezapomeňte článek sdílet se svými přáteli.

zdroj: sovkusom.ru