Bolest zad: Odborníci tvrdí, že existuje jednoduchý způsob, jak tomuto problému předejít. Zabere vám to jen 15 minut denně

Pokud jste někdy zažili chronickou bolest zad, pak víte, jak vysilující může být. Ve skutečnosti je to jeden z nejčastějších zdravotních problémů, který mnozí uvádějí jako důvod nepřítomnosti v práci. Nemusíte však čekat, až vám bolesti zad naruší váš každodenní život. Čím dříve jí nedáte šanci, tím lépe se vyhnete nesnesitelným stavům bolesti. Udělejte si na sebe každý den čas alespoň 15 minut, pomůže to.

Nejčastější zdravotní problém

Odborníci tvrdí, že existuje jednoduchý způsob, jak tomuto typu bolesti předejít, a pokud to budete dělat jen 15 minut každý den, můžete hodně změnit. Bolest zad je jednou z nejčastějších zdravotních obtíží. Postižení mohou pociťovat bolest, bodání nebo pálení, které přetrvávají nebo přicházejí a odcházejí s každým pohybem.

„Problémy se zády patří k nejčastějším zdravotním problémům, které si pacienti stěžují u svého lékaře,“ říkají odborníci z Health Policy Institute na Georgetownské univerzitě. 

Toto je způsob, jak bolesti zad zabránit

Odborníci tvrdí, že existuje jednoduchý způsob, jak předejít chronickým bolestem zad, a zabere to jen pár minut denně: „Pohyb je nejlepší prevencí bolesti zad,“ píší odborníci z Harvard Health Publishing. „Pravidelná fyzická aktivita může posílit záda, aby se snížily budoucí epizody bolesti. Cvičení by se mělo zaměřit na zvýšení síly a zlepšení rozsahu pohybu a také na zajištění rovnováhy na obou stranách těla. Některé bolesti zad obvykle začínají, když je jedna strana těla silnější než druhá.“

Pozor, pokud pohyb bolest zad zhoršuje

Přestože cvičení a pravidelný pohyb jsou jedním z nejlepších způsobů prevence chronických bolestí zad, mohou také způsobit nebo zhoršit jejich zranění. To se může stát, když si poraníte svaly nebo vazy kolem páteře či se vám rozvine vyhřezlá ploténka v páteři nebo narušíte chrupavku mezi klouby páteře. Je důležité všímat si, jaké druhy pohybu zřejmě zhoršují vaše bolesti zad, abyste je mohli probrat se svým lékařem nebo fyzioterapeutem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mayoclinic.org, Spine-health.com