Tipy pro vytížené rodiče, jak snadno zapojit cvičení a pohyb do každodenního života

Dnes a denně lidé řeší situaci, jak zakomponovat cvičení do jejich rušného života. Obzvláště, máte-li rodinu. Rodiče neustále plní potřeby svých malých ratolestí a nezbývá už čas na samotné cvičení. Jakkoliv velkou mají motivaci na začátku, postupem času spíše klesá směrem dolů. Osobní trenér Dominique Wakefield říká: „Kombinace nedostatku spánku a plnění potřeb svých dětí zapříčiňuje, že máme méně motivace k různým fyzickým aktivitám.“ Ať už máte děti či nemáte, v dnešním zrychleném světě těžko hledáme čas a vůli pro sebemenší pohyb navíc.

Neuvědomujeme si ale jednu zásadní věc. Nejenže být fyzicky aktivní pomáhá jako prevence před vznikem nejrůznějších onemocnění, ale dodá vám mnohem více energie, což rodiče potřebují nejvíce. Dalšim tipem je také to, že tímto stylem života budete dobrým vzorem pro své děti. Pokud vás uvidí cvičit, budou dělat to samé, co uvidí kolem sebe. Zkuste následující čtyři triky, jak se namotivovat ke cvičení, i když jste vytížený rodič. Pomohou vám začlenit fitness aktivity do vašeho rutinního denního programu mnohem jednodušeji a bez stresu.

 bcroundtable.wordpress.com

Staňte se ranním ptáčetem

Vůle není neomezená. Čím více ji používáte během dne, tím méně zbývá na večer. Z práce přijdete vyčerpaní a nějaká síla jít do posilovny nebo si zacvičit doma už není. Z toho důvodu si mnoho lidí přivstane a cvičí ráno. Nastartujete si metabolismus, něco pro sebe uděláte a víte, že na zbytek odpoledne už nemusíte myslet na pohyb. Navíc pokud si naplánujete sportovní aktivitu na později, je více než možné, že se vám během dne mohou narušit plány a cvičení opět odložíte na druhý den. Vaše děti chodí spát brzy, zkuste občas jít s nimi a další den si přivstat.

Zapojte celou rodinu

Určitě rádi trávíte společné chvíle jako rodina. Zapojte do cvičení také děti, spojíte dvě věci do jedné. Něco uděláte pro svou fyzičku i zdraví a zároveň si užijete čas se svými dětmi. Nemusíte pouze cvičit před televizí, ale v hezkém počasí je spousta možností pro venkovní aktivity. Zahrajte si na zahradě frisbee, zajeďte si do přírody na kolech nebo prostě a jednoduše můžete pracovat na zahradě. V takovém případě dokonce spojíte tři věci do jedné. Pokud máte spíše jinou představu, můžete si najít kamaráda, kterého vtáhnete s sebou do společného pohybu. Vzájemně se budete podporovat a zároveň se nebudete chtít zklamat tím, že se jeden nebo druhý neukážete na cvičení.

Nastavte si menší cíle

Nemusíte se potit hodinu nebo dvě denně, abyste se dostali do formy. Nastavte si menší cíle. 10-20 minut denně. Nebo 10 dřepů místo 20. Sami pak budete příjemně překvapeni, až si uvědomíte, že potřebujete víc a víc. Dobrý tipem je například zapojit cvičení do denních povinností. Například místo výtahu použijete schody. Nebo můžete vzít tašku s nákupem z auta a cestou do kuchyně udělat několik výpadů.

Udržujte cvičící pomůcky na dohled

Někdy jednoduché věci jako umístit si do obýváku rotoped, mohou zvýšit vaši motivaci. Jak se říká, „sejde z očí, sejde z mysli“. A tak to funguje i opačně. Položíte-li si cvičící pomůcky na viditelná místa, dostanete také větší chut je použít. Alespoň na pár minut. Stále je takový chvilkový pohyb lepší než žádný.

zdroj: webmd.com