Jednoduché cviky, které vám uleví od nepříjemné bolesti zad a navíc je můžete vykonávat jak doma, tak v práci

Sedavé zaměstnání, celé dny u počítače a žádný pohyb. To všechno nám může způsobovat nepříjemnou bolest zad, od které už nevíme, jak si pomoci. Naštěstí existuje pár jednoduchých cvičení pro vaše záda, která jsou nejen velmi efektivní, ale můžete je vykonávat v pohodlí vaší kanceláře. Jedinou cvičební pomůcku, kterou potřebujete, je zeď.

Krk a hlava

Opřete se zády o zeď. Nejprve začněte od kostrče a zaoblete hodní část zad tak, aby se nedotýkala zdi. Pomalu rolujte zády ke zdi, abyste se jí postupně dotýkala. Ohněte krk dopředu a protáhněte horní část hlavy směrem ke stropu.

Horní část páteře

Stůjte u zdi s rukama připaženýma podél těla. Pomalu se lokty dotkněte zdi. Ujistěte se, že vám ramena neklesla dolů a dozadu. Nesmí se dotýkat zdi. Opakujte několikrát.

Ramena

Zatlačte zády proti stěně a pomalu odlepte levé rameno od zdi. Poté opakujte s pravým.

Lumbosakrální oblast páteře

Stoupněte si opět zády ke zdi. Pomocí mírného pokrčení v kolenou sjeďte páteří po stěně dolů. Zpevněte břišní svaly a předkloňte se tak, aby spodní část zad zůstala u zdi. Současně narovnejte jednu nohu a položte si ruce na boky. Jestli máte bolesti ve spodní části zad, přestaňte cvičit.

Kostrč

Opřete se zády o stěnu a nohy držte ve vzdálenosti od zdi asi 35 – 40 cm. Pokrčte kolena a zatlačte hýžděmi proti zdi. Dolní část zad by měla být opřena o stěnu a během cvičení by vám mělo být stále pohodlně. Opakujte několikrát.

zdroj: brightside.me