Když důchodce s kytarou přišel na pódium, lidé otáčeli oči v sloup. Svým ohromujícím výkonem si však vysloužil bouřlivé ovace

Na talentových soutěžích je krásné to, že poznáte lidi, o nichž si většina jedinců může často myslet, že jsou outsideři, kteří neumí nic, jsou zvláštní, mají svůj vlastní svět a nečekáte od nich žádné famózní výkony, po nichž by vám spadla brada. Jenže pak předvedou své umění a vy nestačíte zírat. Důkazem toho je i Kenny Petrie, 64letý muž, který zkusil své štěstí v talentové soutěži.

Porotci muži příliš nevěřili

Hned na začátku videa můžete vidět Kennyho, jak vstoupí na pódium s pouzdrem na kytaru. Představí se, prohodí pár slov s porotci a je vyzván ke svému představení. Podle výrazů ve tvářích porotců i diváků v publiku lze usoudit, že Kennymu a jeho výkonu příliš nevěří. Spíše očekávají blížící se katastrofu.

Elektrická kytara

Kenny vytáhne elektrickou kytaru a ihned dle jeho nadšení v obličeji můžete tušit, že si užijete parádní show. A také, že ano. Jakmile sáhne do strun, všem spadne brada. Počáteční zklamání a nedůvěra tedy netrvaly příliš dlouho. Ve skutečnosti jsou všichni uchváceni od chvíle, kdy začne hudba. Kenny začíná hrát známý rockový riff, který mnozí znají z písně Walk This Way od Aerosmith.

Něco takového nikdo nečekal

Všichni jsou zaskočeni, něco takového nikdo nečekal. Od prvních tónů, jako by Kenny zapomněl, že stojí před davem lidí. Užívá si každý tón, je ve svém živlu. Nic kolem najednou neexistuje. Kromě jeho věku ho od ostatních umělců odlišuje i jeho vzhled a především sebevědomí. Celou dobu se usmívá.

Dokonce i Simona Cowella se mu podařilo přimět k úsměvu. Jakmile Kenny dokončil svou hru na kytaru, porotci se nemohli dočkat, až mu řeknou, jaký dojem na ně udělal. Kenny, který byl porotci označen za „rockového boha“, rychle získal čtyři hlasy „ANO“, aby se v soutěži posunul do dalšího kola.

Úvodní obrázek: Nenad Stojkovic/ Creative Commons/ Attribution 2.0, Zdroj: Madlyodd.com