9 důvodů, proč je citrón skvělý nejen v kuchyni, ale i vynikajícím pomocníkem v péči o zevnějšek

Citrón je skvělý nejen na dochucení různých pokrmů nebo nápojů, ale také na spoustu domácích vychytávek, co se péče o domácnost týká. Ovšem tím jeho výhody nekončí. Je totiž vynikajícím pomocníkem i v kosmetice – vaše pokožka, vlasy i nehty vám za trochu citrónové šťávy poděkují a řádně se vám odmění. To nám věřte. Zde je seznam možných využití citrónu v oblasti krásy.

Likvidátor černých teček

Přírodní kyselina citrónu pomáhá odstraňovat nečistoty na pokožce, tudíž i černé tečky, jež jsou důsledkem ucpaných pórů právě z důvodu zašlé špíny na obličeji. Přiložte plátek citrónu a nechte kyselinu působit.

Tmavé lokty a kolena

Citróny jsou plné vitamínu C, přírodní kyseliny, která má bělící účinek. Pokud vám vadí tmavá kolena a lokty, pomažte je polovinou citrónu a černé fleky zmizí jako sníh na slunci.

Zvlhčovač

Citrón má antibakteriální účinky, proto je velice dobrý pro ošetření pokožky. Trápí vás dráždivé skvrny nebo bojujete s nepříjemnou vyrážkou? Smíchejte kokosovou vodu s trochou citrónové šťávy a postižená místa potřete. Samozřejmě je třeba být opatrní, máte-li  pokožku citlivou. Nejdříve směs otestujte na malém kousku kůže.

Čistič obličeje

Kdo potřebuje čisticí pleťové vody, když má doma citrón? Vytvořte si vlastní čistič obličeje smícháním několika kapek citrónu s trochou vody a oleje z čajovníku. Naneste na vatový tampónek a jemně aplikujte na pokožku. Ihned ucítíte, jak je nádherně čistá.

Bělení zubů

Někdy si můžete zuby čistit několikrát denně, ale ne a ne se zbavit těch nepříjemných skvrn od kávy či vína. Vyzkoušejte přírodní prostředek na bělení zubů z pár kapek citrónu a trochy jedlé sody. Naneste přímo na zubní kartáček a zuby vyčistěte jako obvykle.

Přírodní zpevňovač nehtů

Máte měkké a lámavé nehty? Dopřejte jim lázeň z olivového oleje a citrónové šťávy. Tato směs také pomáhá, máte-li zbarvené nehty například od laku nebo kouření.

Peeling na rty

Smíchejte trochu citrónové šťávy se lžící hnědého cukru. Právě jste si vyrobili přírodní peeling na rty. Kyselina v citrónu působí jako chemický peeling, čímž odstraníte odumřelé kožní buňky. Drobné granulky hnědého cukru pak zanechají vaše rty hedvábně hebké a jemné.

Zesvětlovač vlasů

Nejlepších účinků dosáhnete, když vlasy potřete citrónovou šťávou a poté se na hodinu vystavíte slunečním paprskům. Vaše vlasy se krásně rozzáří.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womenshealthmag.com