Jaké možnosti přináší letní období, abychom nastartovali náš metabolismus a ztratili nějaké to kilo příjemným způsobem?

Léto nám sice už skončilo, ale proč se nepřipravit hned na to další. Vždyť čas tak rychle letí. Od lahodné snídaně až po sprintování – všechny maličkosti, které v létě můžete dělat a vychutnávat si úplně jinak než v jakémkoliv jiném ročním období, vám mohou pomoci shodit pár kil na váze.

Snídejte

Vynechávání jídel není způsob, jak zhubnout. Naopak. Udělejte tedy změnu, vstaňte pravou nohou do nového dne a začněte ho lahodnou snídaní. Vytvořte si směs z 1/3 šálku celozrnných ovesných vloček, lžíce arašídového másla a čerstvého ovoce. Připravte si tuto snídani v noci a nechte v lednici. Ráno budete mít nachystaný pokrm plný vlákniny, bílkovin a zdravých tuků.

Naučte se nový pohyb

Obnovte svou denní rutinu v posilovně a naučte se některé nové a rychlé cviky. Nastavte si časovač na 2 minuty a počítejte, kolik jste schopní udělat opakování. Během léta zjistíte, jestli se toto číslo začíná zvyšovat.

Začněte závodit

Začněte se procházet nebo si najděte kamaráda na společné běhání a vytvořte si z těchto aktivit závod. Budete více motivovaní a možná se pak zapíšete i do nějakého skutečného závodu.

Každé ráno sklenice vody

Jakmile vstanete, vypijte 0,5 litru čisté vody. Tak se správně nastartujete na nový den.

Grilujte čerstvou zeleninu

Léto přímo vybízí ke grilování a taková zelenina na grilu znamená menší příležitost ke konzumaci potravin, které plavaly v oleji nebo se hluboce smažily.

Ryby místo červeného masa

Losos, tuňák, slávky a krevety jsou skvělými zdroji omega-3 mastných kyselin a bílkovin. Dejte jim v létě větší přednost než červenému masu.

Odpočívejte

Každý stres může způsobit, že jste náchylnější k nárůstu hmotnosti. Dělejte věci, které vás baví a jste díky nim šťastní, relaxujte, sledujte západ slunce, jeďte na chalupu a spoustu dalších věcí, které vám léto může nabídnout.

Zapomeňte na televizi

Léto není známé tím, že jej trávíte u televize. Vytáhněte staré kolo a jděte ven nebo si jen tak poseďte na verandě a sledujte, co se děje kolem, nebo vezměte vašeho domácího mazlíčka na dlouhou procházku.

Ovoce jako znamení léta

Stejně jako čerstvá zelenina i ovoce je doménou léta. Připravte si z něj lahodný dezert nebo jej také můžete grilovat.

zdroj: www.goodhousekeeping.com