Zjistit příčinu zánětu sedacího nervu je první krok pro jeho odstranění. Nejdříve je ale třeba zmírnit bolest pomocí dýchacího cvičení

Ischias, navzdory všeobecnému přesvědčení, není nemoc, ale příznak. Přesněji zánět jednoho z míšních nervů, který se vyvíjí na pozadí onemocnění páteře. Projeví se zčistajasna, například při prudkém pohybu, prostřednictvím ostré bolesti. Bolest zad již dávno není záležitostí pouze starších lidí, ale v dnešní době i mnohem mladších ročníků, které zpravidla vedou sedavý životní styl. V 90% je ischemie projevem osteochondrózy, zbylých 10% se týká starých zranění, vyhřezlé meziobratlové ploténky, spánku v nepohodlné pozici nebo infekčních onemocnění.

Abyste se těchto problémů zbavili, nejdříve musíte zjistit příčinu, kterou vám nejlépe dokáže říct jedině lékař. Sami pomocí mastí nebo cvičení se můžete zbavit pouze bolesti. S tím vám dnes poradíme my. Než se u lékaře vůbec ukážete, je třeba ulevit si od bolesti.

  • Sedněte si s nohama na šířku ramen a pokrčte kolena.
  • Levý loket opřete o levé koleno a pravý loket o pravé koleno. Sepněte ruce dlaněmi k sobě.
  • Ostře se nadechněte, držte dech na pár vteřin a lokty tiskněte ke kolenům. Prudce vydechněte.
  • Hluboce se nadechněte a narovnejte záda. Poté opakujte po dobu 1,5 – 2 minut.
  • Úleva by měla přijít okamžitě. V bederní oblasti budete cítit příjemné teplo, zadní strana stehen se uvolní a zmírní se bolest.

Zapojte cvičení do své každodenní ranní rutiny nebo jej provádějte před spaním. Nejlepší prevencí je motorická aktivita. Je nezbytné posilovat bederní svaly prostřednictvím speciálních cvičení. Choďte pěšky, plavejte, cvičte a bolesti zad vás nebudou více obtěžovat.

Líbil se vám dnešní článek? Pokud ano, sdílejte jej se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: takprosto.cc