Manželé adoptovali sirotčí dívku z Ugandy. Když jim převyprávěla svůj příběh, vrátili ji zpět

Jessica a Adam Davisovi měli už čtyři děti, přesto v sobě měli tolik lásky, že se o ni chtěli podělit. Rozhodli se pro adopci chudého sirotka z africké země. Považovali to za správnou volbu. Věřili, že mu mohou dopřát život, jaký by ve své zemi nikdy neměl možnost prožít. Vybrali si dívku z Ugandu jménem Namata.

Chudá holčička z Ugandy

Když dorazili do adopční agentury v Ugandě, byla pro ně vybrána dívka jménem Namata. Příběh holčičky je velmi dojal. Namata ztratila otce a matka zanedbávala své povinnosti. Dívka nechodila do školy, byla hladová, její tělo bylo plné modřin a v jejím životě nebyl nikdo, kdo by ji obklopil láskou a péčí.

Holčička si těžko zvykala

Jessica a Adam učinili rozhodnutí a v důsledku toho se Namata krátce poté přestěhovala do Spojených států amerických. Namata se usadila ve svém novém domově, ale nepůsobila šťastně. Pěstouni trpělivě čekali, až se plně aklimatizuje a naučí se anglický jazyk. Považovali to za hlavní důvody jejího smutku.

Dívka rodičům převyprávěla svůj příběh

Každý den se Namata učila nová slova. Uplynulo šest měsíců, kdy byla schopna komunikovat natolik svobodně, že mohla rodičům vyprávět svůj příběh. Jak se ukázalo, informace z adopční agentury nebyly až tak pravdivé. Namata skutečně neměla otce, ale její matka byla milující ženou, a přestože žili v nuzných poměrech, dívce láska nikdy nechyběla. Namatu její matka a blízcí velmi postrádali.

Pro Jessicu s Adamem to byl šok. Rozhodli se ověřit si, co jim Namata právě řekla. S pomocí advokáta kontaktovali dívčinu biologickou matku, která přiznala, že byla podvedena. Agentura holčičce nabídla výlet na pár let, aby se vzdělala a měla možnost lepší budoucnosti. Namatina matka podepsala souhlas a dívka odcestovala. Ovšem když se později zeptala na podrobnosti, byla překvapena, že jí byl odepřen kontakt s dcerou. Dozvěděla se, že dokumenty, které podepsala, uvádějí, že se vzdává svých práv na dceru.

Matka se snažila získat dceru zpět

Když Namatina matka zjistila, že byla podvedena, snažila se dceru získat zpět, ale neměla dostatek finančních prostředků na zaplacení právníka. Byla zdrcená při pomyšlení, že svou dceru už nikdy neuvidí. Jessica a Adam byli šokováni, když pochopili, že se podíleli na ohavném obchodování s dětmi. Věřili, že dítěti pomáhají tím, že mu dávají přesně to, co mu v životě chybí. Nevěděli, že dítě i jeho matka odloučením strašně trpěly.

S pomocí právníka došlo s agenturou k soudnímu sporu. Na povrch vyšly desítky podobných případů jako Namatin. V důsledku jejího jednání byla agentura uzavřena a děti se vrátily ke svým rodinám. Namatě se znovu vrátil úsměv na tvář. Je šťastná a vděčná Davisovým za jejich velké srdce. Udělali mnoho dobrého pro více než jen jedno dítě. Díky nim se spousta takto „prodaných“ dětí mohla vrátit ke svým milujícím rodinám.

 

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Parentingisnteasy.co