Holení versus voskování: Stojí trocha bolesti za hladkou a jemnou pokožku?

Pro většinu lidí je nechtěný růst chloupků dlouhodobou starostí, která se obvykle stahuje na jedinou zásadní otázku-depilovat nebo holit? Toto jednoduché rozhodnutí může mít významný dopad na váš každodenní život. Depilace voskem se může zdát bolestivější než holení, ale z dlouhodobého hlediska je časově efektivnější. Když se rozhodujete, co je pro vaši pleť nejlepší, s depilací neuděláte chybu.

Hladké a dlouhotrvající výsledky

Pokud místo holení použijete vosk, můžete získat hladkou a jemnou pokožku po dobu téměř tří týdnů, zatímco u holení trvá jen několik dní, než se vaše pokožka stane opět pichlavou. S našimi hektickými plány může být obtížné najít si čas na holení každých pár dní. Voskování odstraňuje chloupky od kořínků, vyžaduje, aby zcela znovu dorostly, a poskytne vám týdny hladké a jemné pokožky.

Žádná poranění a žádné svědění

Holení může způsobit řezné rány a modřiny. Když si poraníte kůži, vystavujete se riziku infekce, zvláště pokud používáte břitvu opakovaně. Voskování umožňuje depilaci bez bolestivých škrábanců a ranek, které způsobují žiletky. Voskování přináší fantastické výsledky. Měli byste si také uvědomit, že holení může mít za následek zanícené vlasové folikuly, svědění, zarůstání chloupků a popáleniny od žiletky. Zatímco voskování působí jako forma peelingu.

Peeling a žádná hyperpigmentace

Voskování má další výhodu v tom, že pomáhá eliminovat odumřelé kožní buňky. Odstranění odumřelých kožních buněk vaši pokožku zjemní. Několik dní před depilací exfoliujte pokožku, abyste zabránili zarůstání chloupků. Někteří lidé si všimnou, že jejich pokožka po holení vypadá tmavší, zatímco po depilaci voskem tomu tak není. Voskování nejen peelinguje vaši pokožku, ale také brání hyperpigmentaci.

Odrůstání tenčích chloupků

Udržování pravidelné rutiny voskování může způsobit, že vaše chloupky rostou pomaleji. Pokud voskujete delší dobu, všimnete si, že vaše chloupky jsou sotva viditelné, když dorostou. To je také možné, protože neustálé voskování oslabuje vlasové folikuly, takže vypadají tenčí a jemnější. Když se holíte, odlomíte chloupky v nejtlustší části folikulu, což způsobí, že znovu narostou ještě silnější.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mindbodygreen.com