Aloe vera – proč by tuto rostlinu měl mít každý člověk doma a jaké jsou její kosmetické přínosy

Každý člověk by měl mít u sebe doma aloe vera a my vám v následujících odstavcích hned vysvětlíme proč. Tato skromná květina může být pěstována téměř kdekoli, protože má velmi silné „instinkty přežití“ – v zahradě, květináči, na terase nebo i pod širým nebem. Podle východního lidového přesvědčení, nám aloe vera dodává energii, mládí a ženskost. Je vynikajícím čističem jater a pomáhá regulovat cukr a tuk v těle. Níže najdete několik tipů, jak zapojit aloe vera do svého života.

Obnova vlasů

Aloe vera gel je vynikající pro omlazení vlasů a jako prevence před jejich vypadáváním. Vytvořte si doma své vlastní vlasové tonikum tak, že stáhnete gel z poloviny listu aloe vera, přidáte 1 vejce a 2 – 3 lžíce olivového oleje. Promíchejte a aplikujte na pokožku hlavy. Zakryjte teplým ručníkem a nechte působit 10 minut. Poté odstraňte ručník a nechte masku dalších 40 minut. Důkladně si umyjte vlasy a upravte dle potřeby. Pro viditelné výsledky opakujte 2 – 3krát týdně několik měsíců.

Pro vyživující masku smíchejte gel z aloe vera s avokádem, medem a vejcem a kartáčujte po celé délce vlasů. Vyhněte se pokožce hlavy, věnujte se pouze vlasům. Poté je zabalte do koupací čepice nebo potravinové fólie a nechte působit nejméně 1 hodinu.

Obnova pleti

Aloe vera pomáhá při problémech s akné nebo pigmentovanými skvrnami. Ošetřete si pleť směsí z 1 lžíce gelu z aloe vera, 2 lžic vlašských ořechů a 1 lžíce celozrnného krému. Ráno naneste na pokožku čerstvě umytýma rukama a nechte působit 10 minut. Poté opláchněte studenou vodou. Tato maska vám pomůže vyrovnat tón pleti a doporučuje se používat 3x týdně, dokud se odstín pleti nebude shodovat.

Pro pigmentové skvrny je skvělý mix aloe vera a citrónové šťávy.

Oční krém

Gel z aloe vera s vitamínem E vytváří přírodní krém proti stárnutí a pomáhá redukovat vrásky. Krém můžete používat denně.

Výživný krém

Aloe vera je bohatá na vitamín C, E a beta-karoten, což z ní vytváří vynikající volbu pro mastnou pleť. Účinný noční krém si můžete vyrobit doma z 50 g včelího vosku, 20 ml olivového oleje, 2 lžic gelu z aloe vera a 2 – 3 kapek esenciálního oleje z pelargónie. Směs zahřejte a důkladně promíchejte, poté nechte vychladit a vložte do skleněné nádoby a nechte v chladničce.

Aloe vera má nejen spoustu kosmetických výhod, ale i zdravotních, ovšem u některých jednotlivců se mohou vyskytnout alergické reakce. Proto je vždy lepší, otestujete-li si malé množství přípravku na menší části kůže. Zároveň dbejte na to, aby gel byl vždy čerstvý a při omývání jste používali rukavice. Jste-li alergičtí na aloe vera, objeví se u vás tyto příznaky:

  • Zarudnutí
  • Vyrážka
  • Píchání
  • Zánět kůže

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál přínosný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com