Růžová himalájská sůl – odkud se vzala a proč je zrovna ona pro naše tělo tak prospěšná

Už mnohokrát jsme slyšeli, jak je pro nás himalájská sůl prospěšná, ale ukazuje se, že tato prastará ingredience má mnohem silnější účinky, než jsme si dokázali představit. Kde se tady vzala, proč je zrovna ona tak úžasná a k čemu je dobrá? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v následujících odstavcích.

Odkud se vzala himalájská sůl?

Tato sůl se těží pouze v himalájských horách v Indii, Číně, Myanmaru a Nepálu. Solná ložiska byla před 2 milióny let pokryta lávou, takže sůl měla možnost zůstat po celé ty roky čistou a svěží a také daleko od dráždivých látek. Je jednou z nejčistších forem mořské soli, která obsahuje 84 minerálů bojujících s mnoha onemocněními a zdravotními problémy. Přesto, že je sůl známá především v kuchyni, využít ji můžete i v následujících případech.

Čištění vzduchu

Velice oblíbené jsou himalájské křišťálové kamenné lampy, které dobře čistí vzduch ve vaší domácnosti od toxinů, čímž působí jako prevence před vznikem zdravotních problémů dýchacích cest.

Koupele

Trocha růžové himalájské soli v teplé lázni detoxikuje tělo, optimalizuje hladinu minerálů v těle a zmírňuje bolest.

Dekorace

Malé nádoby s růžovou himalájskou solí ve vašem obývacím pokoji působí jako příjemná dekorace a zároveň pročišťují vzduch.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organichomeremedies.com