Kdy nejsou oteklé nohy pouhým důsledkem náročného dne, ale měli bychom jim věnovat zvýšenou pozornost

Oteklé nohy mohou být velmi záludnou záležitostí, protože ačkoli jsou nepříjemné, nevěnujeme jim příliš velikou pozornost. Je to z toho důvodu, že jejich výskyt většinou přičítáme náročnému dni na nohou a myslíme si, že odpočinek a mísa se studenou vodou jsou tím správným řešením. Ovšem u některých lidí mohou být oteklé nohy známkou vážnějších zdravotních problémů, a to zejména tehdy, napuchnou-li z ničeho nic. Zde je několik důvodů, proč vaše nohy mohou otékat.

Osteoartróza

Jedná se o bolestivé kloubní onemocnění způsobené opotřebením. Čím starší budete, tím se šance na rozvoj této nemoci zvyšuje. Osteoartróza je nejběžnější formou artritidy a ovlivňuje nejen klouby, ale i kosti na nohou, což způsobuje otoky, ztuhlost a citlivost.

Srdeční selhání

Jedním z příznaků srdečního selhání je nahromaděná tekutina v těle, která způsobuje otoky nohou. Oteklé nohy sami o sobě nepředstavují žádný varovný signál, ovšem vyskytují-li se s dalšími příznaky, jako je dušnost, únava nebo nedostatek chuti k jídlu, pak byste měli zajít za svým lékařem.

Dna

Nejbolestivější forma artritidy se objevuje, pokud se v těle hromadí příliš kyseliny močové. Příznaky dny jsou obvykle nejhorší v noci, během níž palce u nohou otékají, rudnou a jsou citlivé. Pokud prožíváte skutečně silnou bolest nebo se u vás tento problém vyskytl poprvé, ihned vyhledejte odbornou pomoc.

Burzitida

Burzitida je otok bursy, tíhového váčku, který ovlivňuje vaše kosti, šlachy a svaly. Nejběžnější forma se týká ramen, boků a loktů, ale může přejít až ke kolenům, patám a chodidlům. Mezi patou a Achillovo šlachou je pouze jedna bursa, ovšem i ta dokáže způsobit silné bolesti, pokud se naplní tekutinou.

Revmatoidní artritida

I když se nemoc u každého člověka může lišit, společným znakem jsou oteklé, bolavé a zanícené klouby.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com/