Lékaři jí řekli, že je to jen vyrážka ze stresu. O pár týdnů později museli ženě amputovat celou nohu

Mitera Balkaran, 32letá žena, si nejprve všimla vyrážky a poté se na jejím těle objevila bulka. Zpočátku nikdo netušil, že jde o něco nebezpečného, ​​nakonec ale museli ženě amputovat nohu. Ukázalo se, že má zhoubný nádor. Zdánlivě triviální příznaky se ukázaly jako život ohrožující stav.

Příznaky se zhoršovaly

Mitera Balkaran nepředpokládala, že běžná vyrážka by mohla být příznakem nebezpečného nádoru. Nejprve šla k rodinnému lékaři, který řekl, že se jedná o důsledek stresu v práci. O šest týdnů později se vyrážka změnila v malou nebolestivou bulku. Kromě toho se objevila i horečka, která trvala měsíc, chronická únava a poruchy citlivosti v noze. Žena věděla, že nemůže čekat. Znovu šla k lékaři.

@mity_89 #leg #amputation #cancer #sarcoma #fyp #foryoupage #chemo ♬ Running Up That Hill (A Deal With God) – Kate Bush

Testy odhalily rakovinu

Ultrazvuk a magnetická rezonance stačily k prokázání, že Mitera má jednu z forem sarkomu, rakoviny měkkých tkání. Nediferencovaný pleomorfní sarkom je maligní novotvar, který se obvykle objevuje mezi 50. a 70. rokem života. Napadá především trup, končetiny, krk, hlavu a retroperitoneální prostor. Způsobuje také otoky kloubů nebo anémii. “Často přemýšlím, jestli by mi zachránili nohu, kdyby mě první doktor bral vážně?”, diví se 32letá žena.

Ženě museli amputovat nohu

Žena podstoupila intenzivní péči, ale nestačilo to. Rakovina se začala znovu projevovat. „Byla jsem v šoku. V hlavě mi běhaly nejhorší scénáře, ale amputace nohy mě nikdy nenapadla,” říká Mitera. „Zachovala jsem si vážnou tvář, ale hned po návratu domů z návštěvy jsem začala plakat,“ dodává.

@mity_89 #amputee #sarcoma #cancer #fuckcancer #fyp #foryoupage #cancerawareness #funny ♬ omg hes dead no gangnam style ireland holman – ireland 🌻

Dovolená před operací

O pár dní později se žena rozhodla, že pojede na dovolenou do Řecka. Chtěla tento čas využít co nejlépe. „Byla to pro mě emocionální horská dráha. Dívala jsem se všem na nohy a říkala si, jaké mají štěstí,“ vysvětluje. Po návratu z výletu jí lékaři amputovali nohu. Na konci této cesty bude muset nosit protézu a rehabilitovat.

Mitera si založila profil na sociálních sítích, ve kterém dokumentuje svou „cestu“ v důsledku nemoci. Myslí si, že je nezbytné podělit se o svůj příběh s jinými lidmi, protože málokdo si uvědomuje, co sarkom skutečně je a jaké následky může mít.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymaily.co.uk