Impozantní podívaná na fascinující přírodní divy. Animace porovnává velikost, typ a historický význam tornád

Youtube kanál Red size představuje v převratné 3D animaci strhující průzkum tornád. Tato pozoruhodná vizuální podívaná pečlivě porovnává velikosti 16 tornád, zahrnuje různé typy a jejich historický význam. Připravte se na vzrušující podívanou na tyto přírodní divy, které vzbuzují obdiv i respekt.

Začněme s mírnějšími tornády

Na začátku našeho dobrodružství narazíte na průměrné tornádo (EFO). Ačkoli jsou tato tornáda klasifikována jako slabá, tvoří 35 % až 40 % všech ročních tornád ve Spojených státech, což svědčí o jejich pozoruhodné přítomnosti. Když stoupáte po stupnici nahoru, na scénu nastupuje tornádo EF1 se svou podmanivou aurou. Tyto hypnotizující vichřice, i když jsou stále považovány za slabé, mohou způsobit mírné poškození a nenápadně předvést sílu ve své jemné zuřivosti.

Stupnice začíná přitvrzovat

Dále budete svědky úctyhodného, nejprominentnějšího Dust Devil, velkolepého tornáda o průměru 90 metrů. Pak přichází největší vodní chrlič, vodní zázrak vířivé energie o průměru impozantních 100 metrů. Při dalším postupu narazíte na průměrné tornádo (EF2), které vyzařuje odolnost a sílu. Tato tornáda, měřící 120 metrů v průměru, zanechávají hluboký dopad a představují 15 % až 19 % všech ročních tornád ve Spojených státech. A konečně největší parní twister, strhující ukázka atmosférické zdatnosti, má průměr 200 metrů.

Tornáda dosahující více jak 200 metrů

Jak naše cesta pokračuje, videoklip hovoří o EF3. Tato okouzlující tornáda s průměrem fascinujících 240 metrů se mohou pochlubit rychlostí větru 266 km/h. Brzy se stanete svědky největšího Fire Whirl. S dechberoucím průměrem přes 500 metrů a rychlostí 160 km/h zanechávají tyto velkolepé jevy hluboký dopad.

Nakonec video pojednává o nejsilnějších tornádech na vrcholu měřítka. Řeč je o EF4 s rozpětím 600 metrů, které umí rozpoutat vítr o rychlosti 320 km/h. Tito obři nesmazatelně vryjí svou přítomnost do krajiny a zanechají nás pokořené jejich nesmírnou silou. Tornádo EF5 s masivním průměrem 1000 metrů přesahujícími 320 km/h je nejvzácnější a nejsilnější tornádo ztělesňující syrovou krásu nejimpozantnější podívané přírody.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: RED SIDE, madlyodd.com