Anna pozvání na třídní sraz po 20 letech odmítla. Negativní odpověď odůvodnila o trýznivé vyprávění z minulosti

Anně je dnes 36 let a žije spokojeným životem se svou rodinou. Před časem obdržela pozvánku na třídní sraz po 20 letech. Hned po jejím otevření byla rozhodnutá se nezúčastnit. Nechtěla však svou nepřítomnost zanechat bez omluvy, a tak se rozhodla napsat svým spolužákům odpověď, kde odůvodňuje svou neúčast.

Poslala zprávu s důvodem své nepřítomnosti

Anna se nechystala přijít, ale místo toho poslala svým bývalým spolužákům velmi jednoduchou zprávu.

„Milá třído,

moc děkuji za pozvání. Je těžké uvěřit, že jsme už tak dlouho ze školy. Někdy mi to připadá jako včera. Je hezké vracet se k momentům, které přinášejí pozitivní a radostné vzpomínky. Bohužel, pro mě byly školní léta ty nejstrašnější a nejtemnější v mém životě.

Pamatujete si na osmou třídu? Pokud ano, pak byste měli pochopit, že se chci vyhnout tomu drásavému tichu, které mě provázelo pokaždé, když jsem procházela chodbou. Šibalské pohledy a neustálý smích za mými zády. Pro některé dokonce bylo hlavní náplní dne mě obtěžovat a šikanovat. Nejvtipnější je, že nic z toho odchodem ze školy nezmizelo. O 20 let později stále slyším v hlavě pohrdání a smích, které mě v té době doprovázely na každém kroku.

Doufám, že jste teď úplně jiní lidé. Pravděpodobně už máte své vlastní děti, které chodí do školy šťastné a každé ráno je nebolí břicho ze stresu, čemu opět budou muset čelit. Dovolte mi tedy zaplatit 5 000 korun organizaci, která pomáhá bojovat proti šikaně, místo toho, abych utrácela peníze za výlet do hlavního města za vámi.“

Někteří spolužáci na zprávu zareagovali

Anna byla překvapená a zároveň šťastná, když se někteří bývalí spolužáci ozvali a poslali omluvnou zprávu. Doufejme, že nejen bývalí spolužáci, ale i ostatní lidé si z její reakce vzali příklad.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Magdaléna V.