Australanka se neodličovala celých 25 let a chodila do postele s řasenkou na očích. Když ji její zlozvyk dohnal až k lékaři, ten byl šokován tím, co viděl!

Co si budeme povídat, ne vždy máme my ženy náladu se večer před spaním odlíčit a jednou za čas sebou do té postele prostě padneme i se zbytky řasenky na očích. Víme, že bychom to neměly dělat, ale někdy se může stát, že jsme natolik unavené, že pravidla hodíme za hlavu. Ovšem tato žena z Austrálie se neodličovala celých 25 let. Každý den chodila spát se zbytky líčidel na obličeji, což ji v jejích 50 letech přivedlo až k doktorovi.

Jakmile uvidíte následující snímky, uvědomíte si, jak nebezpečné může být usínání s make-upem. Teresa sice neměla v úmyslu být odstrašujícím příkladem, ale stalo se! Rozhodla se navštívit lékaře poté, co zažívala již delší dobu podivně nepříjemný pocit v očích. Stav popsala, jako kdyby jí něco uvízlo v oku. Když ji lékaři vyšetřili, byli šokováni tím, co viděli.

Problém se vyskytl na vnitřní straně očních víček. Nahromaděná řasenka se scvrkla do malých černých hrudek, což oku překáželo a vyvolávalo pocit, že v něm něco uvízlo. A taky že ano! Pokaždé, kdy Teresa zavřela oči nebo mrkla, spodní stranou horního víčka škrábala oční bulvu, zejména rohovku.

Aby toho nebylo málo, potýkala se s bakteriální infekcí ve spojivce. Bylo třeba podstoupit 90minutovou proceduru, aby byly veškeré zbytky řasenky, hluboko v očním víčku, odstraněny. Teresa řekla: „Moje oční víčka byla tak oteklá a těžká. Lékaři tvrdili, že nikdy nic podobného neviděli. Mé oči byly skleněné a krvavé. Nechala jsem se ovládnout skutečně špatným zlozvykem. Neodličovala jsem se! Teď už vím, jak moc je důležité odstranit každý večer zbytky líčení a jít spát s čistou tváří.“ Jak to tak vypadá, Teresa se zřejmě použila.

Její případ je spíše výjimkou než pravidlem. Existuje zřejmě jen málo lidí, kteří nosí do postele make-up celých 25 let, ale přesto je třeba myslet na to, co se může stát, když budeme líné a necháme věci zajít příliš daleko.

Pokud znáte někoho, kdo si nepotrpí na pravidelné odličování, sdílejte s nimi tento článek a varujte je včas, co všechno se jim může přihodit.

Zdroj: viralnova.com