Tipy jak mít svěží dech po konzumaci jakýchkoliv potravin

Nemůžete odolat lahodnému salátu s cibulí, ale za pár minut vás čeká důležité setkání? Nerušte ho kvůli zápachu z úst. Poradíme vám, jak se vypořádat se špatným dechem několika způsoby. Konečně si budete moct vychutnat jakékoliv jídlo a neobtěžovat své okolí zápachem z úst.

Sklenice vody

A klidně hned dvě! Voda odstraňuje zbytky potravin z jazyka a přispívá k vylučování slin, což ústa zbaví bakterií a zápachu.

Mléčné produkty

Snižují koncentraci síry v ústech a zabíjejí nepříjemný pach. Sklenice mléka nebo kousek tvrdého sýra eliminují vůni cibule i česneku.

Dentální nit

Bakterie, které způsobují špatný dech, se hromadí mezi zuby, na dásních a v zubním plaku v důsledku nedostatečného čištění zubů. Kartáček na zuby se bohužel nedostane do všech míst, kde je potřeba a bakterie se tak usazují ve stále větším množství. Zubní nit pronikne do nepřístupných zákoutí a zbaví vás zbytků jídla a tím i zápachu.

Vypláchněte si

Roztoky na vyplachování mají nejen silnou mátovou vůni, ale také dezinfikují ústa, přičemž odstraňují zbytky „nevonících“ potravin.

Ovoce a zelenina

Kyselina obsažená v zeleném jablku nejenže odstraňuje zápach, ale může dokonce vybělit zuby. Navíc, odborníci na výživu doporučují jíst alespoň jedno jablko denně pro zlepšení metabolismu. Žvýkání lístků máty peprné nebo petrželky zabije zápach a osvěží váš dech.

Zelený čaj

Zelený čaj má podobné vlastnosti jako roztoky na vyplachování úst. Účinně bojuje se zubním plakem a zamezuje nákazám mikroby.

Špatný dech se nemusí projevovat pouze v důsledku konzumace potravin, ale také řady nemocí nebo zjevného zubního kazu. V takových případech byste se měli obrátit na svého lékaře, aby se onemocnění nerozšiřovalo.

Máte i vy některé své zaručené recepty, jak se vypořádat s nepříjemným dechem? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: takprosto.cc