Baleríny všem v publiku vyrazily dech. Jejich ztvárnění Labutího jezera zaujalo i jednoho z nejpřísnějších porotců talentových soutěží

Dnes vám představíme pět inspirativních žen, které sdílejí jednu společnou vášeň – tanec. Všechny zažily nepříjemnou situaci, kdy byly vyloučeny ze světa tance kvůli tomu, jak vypadají. Ať už se jednalo o barvu kůže nebo tvar jejich těla. Dozvěděly se, že mnoho lidí očekává, že všechny tanečnice budou vypadat určitým způsobem, který ale ony nesplňovaly. A tak vznikla skupina Hiplet Ballerinas. Ženy si daly za úkol světu dokázat, že každý může tančit, bez ohledu na to, jak vypadá.

Inspirace pro mladší generace

„Chceme malým dívkám ukázat, že nemusí odpovídat určitému modelu, nemusí být tím, co se po nich chce. Mohou být jedinečné,“ řekla jedna z balerín. Pětice se rozhodla ukázat, co v nich je, a vydala se do talentové soutěže. Předstoupily před jednoho z nejpřísnějších porotců, Simona Cowella, který dostál své pověsti, a hned na úvod tanečnicím sdělil, že jej balet vůbec nezajímá a připadá mu nudný. O několik vteřin později ale změnil názor.

Labutí jezero tak trochu jinak

Dívky se nenechaly rozhodit a za malou chvíli předvedly svou verzi známého kusu Labutí jezero. Jejich hip-hopová verze všechny zvedla ze židle. Hiplet Ballerinas kombinují klasický balet s hip-hopem a moderním tancem. Výsledek byl naprosto fenomenální a jedinečný. Pokud jejich vystoupení viděli lidé, kteří tanečnicím kdysi řekli, že nejsou vhodné pro tanec, věříme, že nyní svých slov litují.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com