Benefity chůze alespoň 30 minut denně. Očekávejte výrazný vliv na zdraví a duševní pohodu

Chůze je velmi jednoduchý způsob, jak udržet vaše tělo zdravé a prodloužit si život o pár let. Jde o provádění cvičení střední intenzity, rychlé chůze, po dobu 30 minut denně. To by vám mohlo podle odborníků z webu prevention.com pomoci snížit tělesnou hmotnost i riziko vývoje mnoha nemocí, jako je například cukrovka, vysoký krevní tlak a srdeční problémy.

Zlepšujete zdraví srdce

Chůze je nejlepší formou cvičení pro lidi se sedavým zaměstnáním. Tím se vám daří snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. Ujistěte se, že chodíte alespoň 4 hodiny týdně.

Regulujete krevní tlak

Chůzí pomáháte snižovat krevní tlak. K tomu potřebujete alespoň 60 minut chůze denně.

 

Podporujete hubnutí

Každodenní chůzí můžete postupně snižovat nadváhu. Pokud půjdete na procházku svižným tempem a vydržíte 30-45 minut denně, všimnete si, že vaše oblečení vám začíná být velké.

Posilujete kosti

Osteoblasty jsou kostní buňky, které vytvářejí novou kost a dobře reagují na přidaný stres. Pokud jste se příliš nehýbali a najednou začali s pravidelnou chůzí, vaše kosti zesílí.

Posilujete imunitní systém

Pravidelné cvičení, jako je každodenní chůze, může pomoci zlepšit váš imunitní systém posílením buněk, které napadají špatné bakterie v těle.

Předcházíte demenci

Jak stárnete, šedé hmoty ubývá, což vede ke kognitivním problémům, jako je demence. Ta snižuje kvalitu života pacienta i jeho rodinných příslušníků. Než se situace zhorší, musí pacient chodit, aby se zlepšily kognitivní funkce a zvýšila se šedá hmota mozková.

Snižujete stres

Psychický stres je vážný problém. Nicméně 20-30 minut chůze denně může pomoci k jeho eliminace. Je velmi důležité, aby se tyto krátké procházky staly součástí vaší rutiny a abyste je prováděli každý den pro znatelné výsledky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: betterhealth.vic.gov.au