Bezdomovec vrátil ženě zásnubní prsten značné hodnoty. Dobrý skutek se mu vrátil a dostal druhou šanci

Billy, celým jménem Billy Ray Harri, je bezdomovec, kterému se jednoho dne naprosto změnil život. Ne kvůli nějaké výhře v loterii, ale díky jeho laskavosti a slušnosti. Našel totiž na ulici zásnubní prsten v přibližné hodnotě 4 000 dolarů, v přepočtu asi 88 000 korun. Místo toho, aby jej prodal, vrátil jej jeho majitelce.

Prodat nebo vrátit?

Billy přiznává, že první myšlenka, co mu prolétla hlavou, když prsten sebral ze země, byla prodat jej a začít nový život. Ale během chvíle nápad okamžitě vytěsnil ze své hlavy a rozhodl se udělat správnou věc. Přestože se jedná o muže, jehož domovem je ulice a prací žádost o almužnu, dobrý charakter vyhrál a i přes veškeré strasti života, prsten vrátil.

Ztráta prstenu

Jak se vůbec může stát, že bezdomovec najde tak drahý zásnubní prsten? Údajně mu byl omylem vložen do pohárku, kam mu kolemjdoucí vhazují drobné. Když si Billy uvědomil, co se stalo, překonal nutkání prsten zastavit a vrátil jej dámě, které patřil. Žena mu byla neskonale vděčná a se svým budoucím manželem se rozhodla ocenit jeho laskavé gesto.

Náhoda, která muži změnila život

Pár se rozhodl muži pomoci. Založil veřejnou sbírku, kde popsal svou zkušenost s Billym. Na jeho účet se vybralo neskutečných 190 000 dolarů, v přepočtu zhruba 4 200 000 korun. Když muž od páru přebíral peníze, byl nadšený a hluboce dojatý. Snoubenci tak vyjádřili Billymu svou vděčnost a odměnili jeho laskavost a poctivost penězi, které mu mohou pomoci začít znovu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com