Biolog zachraňuje životy drobné zvěře před utonutím. Jeho vynález je světovým hitem

Většina z nás sní o krásném, velkém bazénu na své zahradě, kam si můžeme skočit, kdykoli se nám zachce. V parném počasí se nemusíte mačkat s ostatními lidmi na veřejných koupalištím, prostě jen vyjdete na zahradu a můžete si užívat soukromý aquapark. Bazény jsou sice bezvadnou záležitostí, ale vše má své pro a proti. Bohužel často představují smrtelnou past pro malá zvířata. Vynález tohoto biologa však pomáhá této drobné zvěři přežít.

Strašlivé zjištění

Rich Mason je biolog a zároveň také majitel bazénu. I spousta jeho blízkých přátel vlastní bazén. Jednoho rána se Rich probudil a dospěl ke strašlivému zjištění. „Jednou ráno, po teplé deštivé noci, jsem ve svém bazénu nalezl neuvěřitelných 53 žab a ropuch. Mluvil jsem se svými přáteli, kteří mi potvrdili, že v jejich bazénech se pravidelně vyskytují žáby a ropuchy, plus další drobná stvoření. Příležitostně krtek, myš, ptáček, vačice, želva, mlok, veverka, netopýr a další,“ vypráví Rich. Ubohá zvířata neměla šanci přežít.

Kreativní mysl se pustila do práce

Rich si řekl, že takhle to dál nejde a musí něco vymyslet. Přece nebudou umírat nebohá zvířata jen kvůli lidskému rozmaru pořídit si bazén. Zapojil tedy svou kreativní mysl a přišel s vynálezem FrogLog. Jedná se o plovoucí rampu, která umožňuje malým zvířatům vylézt z bazénu na bezpečné místo. Je to geniální.

Stovky hodin výzkumu

Rich strávil stovky hodin vývojem produktu a testováním v mnoha bazénech. Jeho práce i čas stály za to, protože výsledek zachránil tisíce životů. Jedna žena z Kanady mu napsala, že byla nejdříve skeptická, ale jakmile viděla, že se díky Richovo vynálezu zachránil liščí had, který je ohroženým druhem, a je chráněn dle zákona o ohrožených druzích, byla nadšená. Byla přesvědčená, že malá plovoucí rampa může pomoci spoustě drobných zvířat před utopením. Richův vynález je nyní světovým hitem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodnewsnetwork.org