Blahodárné účinky kurkumového zlatého mléka na lidský organismus

Zlaté mléko přestavuje mléko smíchané s kurkumou. Nic víc, nic míň a přesto se jedná o malý zázrak. Po smíchání půl lžíce kurkumy a sklenice mléka získáte nápoj, který pozitivně působí na vaše tělo, i když klidně spíte. My vám dnes prozradíme, co se stane s vaším tělem, budete-li pít zlaté mléko každý den.

Brání před vznikem zánětu v těle

Hlavní přísadou kurkumy je látka zvaná kurkumin, jejíž protizánětlivé vlastnosti blokují určité enzymy, které způsobují zánět v těle.

Bojuje proti bakteriím

Kurkuma je skvělým přírodním antibiotikem, jenž bojuje s bakteriemi, viry a plísněmi, což z ní činí skvělého pomocníka při léčbě bolesti krku a nachlazení.

Slouží jako prevence před rakovinou

Jako silný antioxidant může snížit oxidační stres, jenž v těle produkuje volné radikály, které mohou zavinit vznik chronických onemocnění, jako je například i rakovina. Při konzumaci kurkumy tak můžete eliminovat množství rakovinných buněk.

Je skvělým společníkem při hubnutí

Pitím zlatého mléka bráníte hromadění tuku.

Posiluje srdce

Kurkuma dokáže zastavit tvorbu cytokinů v těle, látek, spojených se zánětem a kardiovaskulárními onemocněními.

Váš mozek bude zdravější

Kurkuma s mlékem zvyšuje látky, jenž rozmnožují nervová spojení v mozku a snižují riziko vzniku degenerativních onemocnění, jako je například Alzheimerova choroba.

Naše kosti dostanou injekci

Kurkuma dokáže zabránit úbytku kostní hmoty v těle asi o 50%. Kromě toho je mléko bohaté na vápník a vitamín D, což společně s kurkumou vytváří účinný prostředek pro posílení kostí.

Jak se vám dnešní článek líbil? Který z těchto bodů vás přesvědčil zlaté mléko vyzkoušet? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: 5minutdlazdrowia.pl