Usnadněte si praní pomocí těchto triků a mějte prádlo jako ze škatulky

Ačkoli to může vypadat, že na praní prádla není vůbec nic těžkého, dá to pěknou fušku. Není to pouze o tom hodit oblečení do pračky a zmáčknout knoflík. Chcete-li zachovat na svém prádle jasné, syté barvy a zároveň měkkost, pěkně se u toho nadřete. Ovšem my pro vás máme malé vychytávky, které vám praní usnadní a váš život tak bude obsahovat o starost méně.

Použijte suché ručníky

Věděli jste, že prádlo uschne rychleji, použijete-li během procesu suché ručníky? Zavěste je mezi mokré prádlo. Suché ručníky vstřebají vlhkost a povedou k přirozenému a rychlejšímu sušení oděvů.

Zahřejte odolné skvrny

Všichni to známe, neustále dokola pereme jeden kus oblečení, abychom se zbavili otravné skvrny, která ne a ne pustit. Stačí, vezmete-li do ruky obyčejný fén na vlasy a po dobu nejméně 2 – 3 minut budete skvrnu zahřívat. Poté aplikujte prací prostředek a vložte do pračky. Skvrna bude brzy pryč.

Zkuste prát s alobalem

Všichni víme, co znamená statická elektřina, ale při praní na ni často zapomínáme. Vložte do pračky kuličky alobalu, které rychle absorbují statický náboj z oblečení.

Pryč se skvrnami od rtěnky

Pomocníkem bude tentokrát bílý chléb! Odřízněte kůrky a vytvořte měkkou kouli, kterou pomačkáte skvrnu od rtěnky. Poté vložte do pračky a vyperte obvyklým způsobem.

Na ponožky platí jen studená voda

Většina nečistot na našich ponožkách je založena na bázi bílkovin. Horká voda tedy příliš velikým pomocníkem v jejich odstranění není, protože je  obtížnější skvrny rozložit. Proto ponožky perte vždy ve studené vodě a perte je samostatně.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám tyto tipy zdály užitečné, usnadněte život i svým přátelům a rodině prostřednictvím sdílení tohoto článku.

Zdroj: zeptha.com