Obtěžují vás příznaky jarních alergií i v letních měsících? Zde jsou hlavní faktory, které je mohou způsobit

Jaro už je dávno za námi, ale vy stále trpíte příznaky alergií? Pokud stále kýcháte, smrkáte a vaše oči jsou zalité slzami, aniž byste trpěli jakýmikoliv příznaky nemoci, je dost možné, že vás zasáhly i letní alergie. Připravili jsme si pro vás seznam hlavních faktorů, které by u vás mohly spustit tento nepříjemný stav.

Tráva nebo pyl

Ačkoli je pyl z květin viníkem vzniku alergií především v jarních měsících, plevel a suchá tráva mohou produkovat malá, lehká a suchá pylová zrna, jež dokáží cestovat větrem na míle daleko.

Smog

Znečištění ovzduší dosahuje v létě nejvyššího stupně, zejména v městských oblastech. Smog je jedna z forem, která je pro nás v horkých letních dnech zvláště riskantní. Smog obsahuje ozón, vznikající ze znečišťujících látek produkovaných automobily, elektrárnami, chemickými závody a rafinériemi. Tyto látky reagují chemicky v přítomnosti slunečního světla. Ozón tak může mít řadu škodlivých účinků na naše dýchací cesty.

Bodavý hmyz

Dejte si při letních aktivitách pod širým nebem pozor na otravný hmyz, který může svým bodnutím způsobit nebezpečné reakce. Včely, vosy, sršně, mravenci a další mohou vyvolat život ohrožující reakce. Zkuste se vyvarovat pití z otevřených plechovek, užívání sladkého parfému a chůze v trávě naboso.

Brouci a bakterie

Vysoké teploty a vlhkost způsobují vznik plísní v místech, jako je sklep nebo koupelna, čímž se spouští alergické reakce. Za těchto podmínek se v posteli také vyskytují roztoči, jež způsobují kýchání.

V případě vážné alergické reakce okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jak se vám dnešní článek líbil? Patříte do této skupiny ohrožených jedinců? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com