Odpad není popelnice aneb věci, které byste do něj nikdy neměli splachovat

Ucpaný odpad může v naší domácnosti způsobit katastrofu, při jejímž řešení se můžeme pěkně zapotit. Plné umyvadlo, zbytky jídla ve dřezu, voda po celé podlaze, to jsou je některé z problémů, kterou mohou hravě nastat, budeme-li do odpadu bezmyšlenkovitě vhazovat cokoli nás napadne. Existují totiž věci, které by se v odpadu neměly nikdy objevit.

Rýže a těstoviny

Rýže a těstoviny mají tendenci nabývat na objemu v závislosti na množství vody, s kterou přijdou do styku. Pro jejich úplné rozložení ve vodě je potřeba hodně času, takže se budou neustále zvětšovat a zvětšovat, což způsobí ucpání odpadu.

Skořápky od vajec

Možná si teď říkáte, že miniaturní kousky skořápek nemohou způsobit žádnou katastrofu v našem odpadu, ale opak je pravdou. Drobné kousky skořápek na sobě mohou snadno uvíznout a postupem času se nahromadit tak, že vytvoří jeden celistvý kus, který zablokuje odtok.

Mouka

Všichni víme, že směs mouky a vody vytvoří těsto, které se běžně používá na vaření. Přestavte si tedy, co dokáže udělat v odpadu. Navíc, těsto je lepkavé a dokáže na sobě nachytat další a další předměty.

Léky

Že se léky v odpadu snadno rozpustí? Ne, ve skutečnosti se voda kontaminuje a nedokáže být filtrována.

Vlasy

Nejčastější důvod ucpaného odpadu. Vlasy se dokáží v odtoku hromadit takovým způsobem, že nakonec vytvoří zacuchanou kouli vlasů, která bude pracovat jako síť, jež do svých spárů dostává další částice. Před mytím vlasů byste si je měli pořádně rozčesat a chuchvalce vyhodit do odpadkového koše. Tím snížíte jejich množství v odpadu.

Zdál se vám dnešní článek užitečný? Objevili jste u sebe některý z těchto případů? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: zeptha.com