Bolest svalů, ale ne ze sportu? Možné příčiny, které ji mohou způsobit

Cítíte čím dál tím častěji, že vás bolí svaly nebo je máte ztuhlé, přitom si nejste vědomi, že byste cvičili nebo se jinak fyzicky namáhali? Je to zvláštní, ovšem bolest svalů může přijít i z jiných důvodů, než je přehnané cvičení.

Chřipka

Kromě bolesti svalů trpíte také horečkou, zimnicí, bolestmi hlavy nebo v krku či suchým kašlem? Pak by se mohlo stát, že vás přepadla chřipka, jejímž následkem je také bolest svalů. Chřipka způsobuje hromadění odpadních látek ve svalech a ty zase bolest, křeče nebo ztuhlost svalů.

Modřiny a pohmoždění

Pokud najednou zjistíte, že je pro vás obtížnější se pohybovat a cítíte například bolest na paži nebo zápěstí, může se také stát, že jste si něco pohmoždili. S modřinou sval nabobtná, takže pro vás bude jakýkoli pohyb bolestivý a složitě proveditelný. Tváří se to jako bolest svalů, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Stres

Za vším hledejte stres. Stres je příčinou spousty komplikací, dokonce i bolestí svalů. Napětí se často tvoří na krku a ramenou a může přejít až v nepříjemnou bolest. Naštěstí ale tyto nepříjemnosti rychle zmizí, pokud dodáte krku a ramenům dostatek odpočinku.

Špatná poloha při spánku

Budíte se s neuvěřitelnými bolestmi svalů? Pak to může být jednoduše způsobeno tím, že špatně ležíte a vaše tělo se nachází v nepřijatelné pozici.

Léky

Začali jste nedávno užívat nové léky? Pak by nepříjemným vedlejším účinkem mohla být bolest svalů. Některé medikamenty, například léky na snížení hladiny cholesterolu, způsobují bolesti svalů. Proto si vždy pozorně přečtěte příbalový leták a poraďte se se svým lékařem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Margriet.nl