Varovné příznaky špatné funkce ledvin. Nepodceňte je a navštivte včas svého lékaře

Tak, jako naše mysl neustále zpracovává tuny informací, stejně naše tělo provádí tisíce akcí. Je-li s naším zdravím něco v nepořádku, tělo nám vždy vyšle signál, jehož ignorace může být fatální. Tentokrát se zaměříme na funkci ledvin a problémy, které naznačují, že bychom měli vyhledat lékařskou pomoc.

Problémy se spánkem

Jakmile ledviny přestanou fungovat tak, jak by měly, toxiny nemohou opustit naše tělo prostřednictvím moči a zůstávají v krvi, což souvisí s kvalitou spánku.

Bolest hlavy, únava a celková slabost

Ledviny nám pomáhají získávat do našeho těla vitamín D, který hraje důležitou roli při produkci červených krvinek, jež udržují naše kosti a svaly zdravé. Jejich redukce vede k rychlé únavě svalů i mozku.

Suchá a svědivá kůže

Svědění a suchá kůže svědčí o selhání ledvin, jež by měly udržovat správnou rovnováhu minerálů a živin. Snažte se hydratovat.

Špatný dech a chuť

Špatný dech a chuť jsou známkou toho, že v těle zůstává příliš mnoho škodlivých látek, které kontaminují krev. Zároveň můžete ztratit chuť k jídlu úplně, což následně vede k nezdravému hubnutí.

Dýchavičnost

Dýchavičnost je způsobena tekutinou mířící do plic a také chudokrevností, která zbavuje tělo kyslíku. Oba stavy jsou příčinou špatné funkce ledvin.

Oteklé kotníky, nohy a ruce

Ledviny nejsou schopné odstraňovat tekutiny z těla, což vede k hromadění sodíku, jehož nadměrné množství způsobuje otoky dolních končetin, onemocnění srdce a jater a problémy s nohama.

Bolest zad

Bolest je obvykle hluboká a můžete ji cítit těsně pod hrudníkem, na přední straně stehen a dokonce i v oblasti třísel. Bolest v zádech a na nohou může být způsobena polycystickým onemocněním ledvin. Je doprovázena nevolností, zvracením, vysokou tělesnou teplotou a častým močením.

Oteklé oči

Oteklé oči jsou příčinou vysoké produkce bílkovin v moči.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je druhou hlavní příčinou selhání ledvin.

Zdály se vám dnešní informace užitečné? Neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com