Bolestivý problém se zarostlým nehtem nemusíte vždy řešit s lékařem. Zbavte se ho bez bolesti z pohodlí domova

Máte problém se zarůstáním nehtů na nohou? Jedná se o celkem častý problém, s nímž se potýká spousta lidí. Někteří jedinci se obávají návštěvy doktora a bolestivého zákroku. V některých pokročilých případech však nezbývá nic jiného než problém nechat vyřešit odborníkem. Ovšem jsou i situaci, kdy si můžete pomoci z pohodlí domova.

Ignorace problému může způsobit vážné problémy

Domácí prostředky jsou účinné, když zarůstání nehtu není v pokročilém stádiu. Pokud však nehet zaroste natolik, že dojde k infekci, měli byste navštívit lékaře, nejlépe chirurga, protože čím déle budete otálet, tím vyšší je riziko dalších zdravotních komplikací, dokonce i amputace části prstu.

Příčina zarůstání nehtů

Hlavní příčinou zarůstání nehtů je špatná péče, především nesprávné stříhání nehtů. Zaoblený tvar pro nehty u prstů na nohou je nepřirozený a způsobuje problémy v jejich růstu. Vždy je musíte stříhat rovně.

Příznaky zarůstání nehtů

Mezi nejčastější známky, že vám zarůstá nehet, patří:

  • Silné zarudnutí
  • Bolest nehtu nebo celého prstu
  • Otok
  • Přecitlivělost kůže kolem nehtu

Solná koupel

Do misky nalijte horkou vodu a poté přidejte pár lžic soli. Namáčejte si chodidlo každý den na 25 minut po dobu několika dní. Voda změkčí pokožku a sůl sníží otoky a záněty.

Koupel s mýdlovými vločkami

Do misky s horkou vodou přidejte 2 polévkové lžíce mýdlových vloček. Namáčejte si nohu každý den na 15 minut po dobu několika dní. Po osušení chodidla očistěte nemocný nehet. Pokud nehet dostatečně roste, stříhejte ho rovně, ne do zaobleného tvaru.

Obklady z ledových kostek

Poté, co jsou vaše nohy suché, přiložte na prst kostky ledu zabalené v plátěném hadříku. Nechte led působit, dokud vám prst neznecitliví. Pak zkuste jemně oříznout rostoucí část nehtu.

Česnek

Jedná se o přírodní antibiotikum, které skvěle bojuje proti zánětu. Lisovaný česnek přiložte na otok, poté jej pevně ovažte obvazem a nechte přes noc.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com, Webmd.com