Čas trávený před obrazovkami ničí duševní vývoj dětí a zhoršuje jejich studijní výsledky

Dnešní doba se vyznačuje především digitálními displeji počítačů, tabletů nebo chytrých telefonů, jejichž užíváním děti tráví čím dál tím více času. Dle odborníků se jedná o velmi znepokojující situaci, jež by mohla ohrozit jejich duševní vývoj. Tento zvyk totiž vede ke špatným výsledkům ve škole a k omezenému myšlení a jazykovým a paměťovým dovednostem. Naopak dobrý spánek a fyzická aktivita jsou spojeny s lepšími akademickými výkony, pozorností, pamětí a rychlými reakcemi.

 

Jak předejít tomu, aby vaše dítě trávilo čas před displejem

K nápravě této situace by rodiče měli své děti více směřovat k vyšší produktivitě, aby trávily méně času před obrazovkami. Dítě mladší 18 měsíců by nemělo trávit čas před obrazovkou vůbec a děti ve věku 2 – 5 let by měly sledovat pouze kvalitní programy, a to pouhou hodinu denně. Ovšem v dnešní době je situace taková, že děti jsou vystaveny mobilním telefonům, tabletům nebo počítačům více než 6 hodin denně. Navíc předmětem jejich zájmu jsou hlavně sociální sítě, které dle výzkumu snižují psychickou pohodu. Prvním krokem, který by rodiče tedy měli udělat, je redukovat dobu během dne a hlavně večer před spaním, kdy jejich děti používají elektroniku s displeji.

Jak jste na tom vy a vaše děti ohledně užívání elektronických obrazovek? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi vašimi známými s dětmi.

Zdroj: healthyfoodhouse.com