Diagnostikujte stav vašeho zdraví na základě signálů, které k vám vysílá váš jazyk

Starověká ajúrvedská medicína podporuje celkové zdraví pečlivým pozorováním těla a mysli. Pokud se tedy na chvíli zastavíte a pohlédnete do zrcadla, abyste analyzovali například váš jazyk, můžete si všimnout několika příznaků, které jsou známkami určitých zdravotních problémů.

Prasklinky

Popraskaný jazyk je obvykle v jeho středu nebo vzadu a jedná se o známku slabých střev, alergie nebo citlivosti na určité potraviny.

Hlen

Jazyk má na sobě mastný, tlustý, žlutý nebo bílý film, který může být příznakem tvorby hlenu a škodlivých látek ve střevech. V případě, že se hromadí ve středu jazyka, jedná se o potíže s tenkým střevem, pokud v zadní části, je to problém tlustého střeva.

Hnědé nebo černé chloupky

Tmavé chloupky na jazyku mohou být nejen velice nehezké, ale také důvodem k znepokojení. Jedná se o důsledek kouření, pití kávy a černého čaje nebo špatné dentální hygieny.

Otisky zubů na stranách jazyka

Příznak špatného trávení nebo absorpce minerálů. Praskliny a otisky zubů mohou také znamenat nízkou hladinu žaludku.

Červené léze

Časná známka rakoviny jazyka, ale není hned důvod k panice, může se jednat také o vředy, které se mohou vyřešit během několika týdnů. Jediné, co je potřeba, je kontaktovat lékaře a diagnostikovat příčiny problému.

Udržování čistého jazyka znamená podporu zdraví vnitřních orgánů, proto se ujistěte, že jej čistíte minimálně dvakrát denně. Jeho každodenní pozorování je navíc užitečnou prevencí, která vám pomůže vyhnout se vážným zdravotním problémům.

Vypozorovali jste na sobě některý z těchto příznaků? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com