Jak se přírodními cestami zbavit černých teček na obličeji

Jasná a čistá pleť je jedním z hlavních faktorů lidské krásy. To si žádá každodenní péči, a proto jsme se rozhodli ukázat vám ty nejlepší přirozené cesty, jak se zbavit černých teček a zachovat si zdravou a zářivou pleť.

Citrón + med + cukr

Rozkrojte citrón na dvě poloviny a povrch namažte dostatečným množstvím medu. Posypte dvěma špetkami třtinového cukru a jemně masírujte problémové partie obličeje krouživými pohyby. Vytvoříte si jakousi přirozenou houbu, která vám pomůže s postiženými místy. Opakujte maximálně 1x týdně.

Vazelína + plastový obal

Teplá voda vám roztáhne póry, proto je nejvhodnější tuto proceduru aplikovat po sprchování. Naneste vazelínu na problémovou oblast a překryjte fólií. Přes obal si položte horký ručník a nechte působit, dokud nezíská opět pokojovou teplotu. Poté zbytky vazelíny setřete ubrouskem a lehce zatlačte na místech, kde se vyskytují černé tečky, nečistoty by měly jít ven velmi snadno. Nakonec pleť očistěte tampónkem napuštěným pleťovým tonikem. Provádějte 1-2x za měsíc.

Kokosový olej + esenciální oleje

1/4 šálku kokosového oleje nechte rozehřát na 10 – 15 vteřin v mikrovlnné troubě a smíchejte následně s 10 kapkami citrónu, levandule a tea tree oleje. Vatovým tampónkem naneste na tvář ráno a večer po umytí obličeje. Směs by měla být skladována v uzavřené nádobě při pokojové teplotě.

Skořice + ovesná mouka

Lžička ovesné mouky se lžičkou mleté skořice, k tomu přidejte trochu teplé vody dobře promíchejte. Konzistence by měla připomínat tuhý krém. Naneste jemně na obličej a nechte působit 1 minutu, poté smyjte studenou vodou. Nelekněte se možného pocitu brnění, při aplikaci skořice na obličej je to naprosto normální. Tento recept byste neměli aplikovat více jak 2x do měsíce.

Aktivní živočišné uhlí + zelený jíl

Smíchejte 1/2 lžičky práškového aktivního uhlí, 1 lžičku zeleného jílu a 1/2 lžičky teplé vody. Dobře promíchejte, dokud nebude směs bez hrudek a aplikujte masku na obličej houbou nebo kartáčkem. Několik minut nechte působit do doby než zaschne a poté opláchněte studenou vodou. Tento proces byste měli absolvovat tak 1 – 2x týdně.

Kokosový olej + káva

1/2 šálku zahřátého kokosového oleje smíchejte s 1/2 šálkem čerstvé kávy. Naneste směs na obličej a lehce masírujte krouživými pohyby. Poté nechte ještě 5 minut působit a následně důkladně opláchněte studenou vodou. Postup provádějte 1x týdně.

Ovesná kaše + med + jogurt + olivový olej

 

Do mixéru vložte 1/4 šálku ovesné kaše, 2 lžičky jogurtu, 2 lžičky medu a 2 lžičky olivového oleje a vytvořte směs, kterou aplikujete na čistou tvář a masírujete 1 – 2 minuty krouživými pohyby. Pokud máte citlivou pokožku, směs nechte působit na obličeji jako masku po dobu 5 – 7 minut. Používejte 1 – 2x týdně.

Cukr + med + olivový olej + vanilkový extrakt

Vytvořte směs ze 1/4 šálku bílého cukru, 1/4 šálku hnědého cukru, 1/4 šálku olivového oleje, 1 lžíce medu a 1/2 lžičky vanilkového extraktu. Ingredience míchejte, dokud se nevytvoří hladká pasta a poté použijte k čištění problémových oblastí. Opláchněte teplou vodou. Aplikujte 1x týdně a skladujte v uzavřené nádobě při pokojové teplotě.

zdroj: brightside.me