Cesta na dovolenou dvou studentek se změnila v hektické chvíle. V krizové chvíli zasahovaly na palubě letadla, šlo o minuty

“Je tady někde doktor?” Jedna z častých vět, kterou můžete slýchávat ve filmech, jakmile se něco přihodí. A kupodivu, většinou se v davu alespoň jeden lékař najde. Tentokrát pro vás máme podobný příběh, který ale není fiktivní, je to realita, ta ale někdy dokáže být ještě akčnější.

Nečekaný spád na cestě na dovolenou

Na cestě do Řecka došlo k události, kdy jeden z cestujících kvůli přehřátí a nízké hladině cukru v krvi zkolaboval. Naštěstí na palubě letadla byly dvě studentky medicíny, které se vydaly na dovolenou před zahájením semestru. Lauren a Heather si zpočátku nebyly jisté, zdali by se měly ozvat, když jedna z letušek poptávala na palubě doktora. Když se nikdo neozýval, dvěma mladým ženám svědomí nedalo a vystoupily z řady.

Rychlá spolupráce

“Čekaly jsme pár vteřin, zdali se neozve nějaký skutečný doktor, ale nikde žádný zdravotnický pracovník nebyl. Tehdy jsme se představily jako studentky medicíny a nabídly pomoc,” řekly. Obě přítelkyně začaly rychle spolupracovat, aby muži zachránily život. Provedly vyzpovídání pacienta – co ráno jedl, co dělal, jaký je jeho zdravotní stav atd. Mezitím jedna z letušek udržovala kontakt s lékařem na zemi. Pravidelně hlídaly pacientův krevní tlak, puls a hladinu glukózy v krvi. Pracovaly na uklidnění a ochlazení pacienta, pobídly jej také k jídlu a pití. Naštěstí se situace začala zlepšovat a muž se začínal cítit lépe.

Na dovolené byly za celebrity

Od chvíle, kdy mladé ženy bezpečně dorazily do Řecka, potýkaly se s přívalem pozornosti médií. Obě se pak psychicky připravovaly na svůj let zpátky domů, obě také doufaly, že už nebude nutná další lékařská intervence.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Webmd.com