Chcete ušetřit čas, peníze i prostor? Dejte šanci vakuové baličce potravin, bude vám skvělým pomocníkem v kuchyni

Mnoho lidí shledává vakuovačku potravin jako luxus, který si do kuchyně pořizují buď jen velké rodiny nebo lidé, co neví, co s penězi. Ale věřte, že každý, kdo obětuje trochu místa ve své kuchyni pro tento malý spotřebič, z toho může vytěžit. Ať už pečujete o dva nebo deset lidí, pomocí vakuové baličky potravin ušetříte místo, peníze i odpad.

Uchovejte zmrazené potraviny déle

Životnost zmražených vakuovaných potravin je mnohem delší než u potravin uložených v běžném mrazícím sáčku. Například zmrazené hovězí maso zůstane čerstvé asi 6 měsíců v mrazícím sáčku, ale pokud použijete vakuovou baličku k jeho uložení, vydrží zmrazené klidně 2 – 3 roky.

Nakupujte ve velkém

Díky vakuové baličce můžete využít slev na potraviny tím, že budete nakupovat ve velkém. Zmrazte, co nepoužijete okamžitě ve vakuových sáčcích. Potraviny mohou zůstat uložené měsíce, což vám ušetří spoustu peněz i času.

Nakupujte sezónně

Pokud je období, kdy jsou určité potraviny snadno dostupné, jsou i nejlevnější. Využijte všech sezónních akcí a nakupujte hromadně, kdy jsou ceny nízké. Doma použijte vakuovačku potravin a uložte do mrazáku. Můžete si pak vychutnat levnější a chutnější produkty po celý rok.

Zbytky vám déle vydrží

Zbytky jídla obvykle vydrží v lednici tak den, maximálně dva. Při použití vakuovačky vám ale mohou vydržet až jeden týden. Už žádné vyhazování zbytků, které jste zapomněli sníst.

Uchovávejte bylinky čerstvé

Nakupte si čerstvé bylinky v létě, kdy jsou levné a používejte je po celou zimu. Bylinky ponořte na jednu minutu do vroucí vody a poté namočte do ledové vody. Vysušte, zavakuujte a zmrazte.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce