Zkušení návrháři interiérů uvádějí, jakých chyb se dopouštíme při zařizování našich domácností. Vyvarujte se jim a vytvořte si nádherný domov!

Návrháři interiérů mají to správné oko pro barvy, vzory a textury a stejně tak dokonalý cit, jak bude nábytek vypadat v prostoru. Umí říct, když něco nesedí, například množství světla nebo kobereček uprostřed místnosti, a znají také způsoby, jak vytvořit z nudného pokoje příjemné místo, které si jiní nedokáží představit. Ale abychom získali alespoň jednoduché vzdělání v tom, co se jak má v našich domácnostech, zde jsou dle návrhářů nejčastější chyby, které děláme v dekoraci našich domovů.

Chyba č. 1: Nepořádek

Pokud máte otevřené úložné prostory (regály, noční stolky) nebo cokoliv, co nemá dvířka, je důležité zvážit, co dovnitř umístíte, protože to zároveň bude tvořit vaši dekoraci. Ujistěte se, že úložné prostory mají úhledně uspořádané doplňky a věnujete pozornost skupinám barev.

Chyba č. 2: Koberečky s nesprávnou velikostí nebo umístěním

Ve společném prostoru, jako je obývací pokoj, by koberec měl být vždy širší než šířka nábytku, aby představoval základnu. Je-li řeč o ložnici, kobereček by měl být kolmý k posteli a tvořit obraz písmene „T“.

 

Chyba č. 3: Nábytek, který se k sobě hodí až příliš

Nechcete přece, aby váš domov vypadal jako obchod nebo katalog s nábytkem. Různorodý vzhled přidává na osobnosti. Nejlepší místnosti jsou ty, které vypadají, že byly zařizovány v průběhu času.

Chyba č. 4: Nedostatek světla

Dostatečné osvětlení nejen usnadňuje vidění, ale také dodává prostoru na dynamičnosti.

Chyba č. 5: Žádné doplňky

Malé stylové doplňky zdůrazňují prostor a dodávají mu celistvost. Nepodceňujte jejich důležitost, jsou stejně nezbytné jako velké kusy nábytku, koberečky, televize nebo cokoliv jiného v místnosti.

zdroj: www.thisisinsider.com