Cítíte, že vaše srdce bije příliš rychle? Tyto 3 efektivní metody vám pomohou zklidnit srdeční frekvenci během pár vteřin, a to vše přírodní cestou bez léků

Často cítíte silný, zrychlený tlukot srdce bezdůvodně nebo během stresu? To se může stávat jak ženám, tak mužům jakéhokoliv věku. V takovém případě doporučujeme 3 jednoduché metody, které vám zaberou méně než jednu minutu a okamžitě zpomalí srdeční frekvenci.

Valsalvův manévr

Středně silné nádechy, kdy si ucpete nos a silně se nadechnete, udržíte na chvíli tlak co nejvíce a pak vydechnete a uvolníte se. V podstatě stejný způsob, jako když jste na toaletě. V jednu chvíli se u vás mohou projevit závratě, ale to je normální. Jedná se o stejný postup, když uvolníte uši, abyste vyrovnali tlak.

Hluboké dýchání

Velmi hluboce se nadechněte až do posledního bodu, když už do sebe nemůžete vpravit ani kousek vzduchu. Pak rychle vydechněte. Opakujte dokud cítíte, že je to potřeba. V tomto případě je velmi důležité, aby hluboké nádechy šly až do plic, jedině tak se činnost srdce zpomalí.

Metoda se studenou vodou

Budete potřebovat spoustu studené vody. Čím studenější, tím lepší, takže můžete použít hodně kostek ledu. Při zrychleném srdečním tepu se zhluboka nadechněte a ponořte obličej do ledové vody. Vydržte, dokud můžete. Tento postup stimuluje váš bloudivý nerv, který ovlivňuje srdeční frekvenci. Obličej ve studené vodě vyšle signál známý jako potápěčský reflex, který zpomalí metabolismus, což způsobí rychlý pokles počtu srdečních tepů.

zdroj: www.feelhealthylife.com