Chladné počasí a hektické období vám brání udržet se v kondici? Stačí jen pár kroků k tomu, abyste nemuseli začínat znovu

Je váš seznam povinností a úkolů delší než normálně a chladné počasí vám poskytuje spoustu výmluv, proč nic nedělat? Být aktivní jen určitou část v roce a poté najednou stisknout pomyslné tlačítko STOP znamená začít se vším zase od začátku a taková myšlenka může být velmi skličující. Ovšem existuje způsob, jak zůstat motivováni od podzimu až do jara, abyste se mohli i nadále cítit skvěle. Stačí jen pár kroků, které zapojíte do své denní, ač nabité, rutiny, abyste nemuseli zase začínat znovu a znovu a cítili se zdraví i v chladné a hektické sezóně.

Vytvořte si seznam úkolů

Většina z nás pracuje na základě dvou seznamů – “musím udělat” a “měl bych udělat”. Bohužel, většina bodů z druhého seznamu většinou skončí nesplněna, přitom zrovna takový list tvoří naše přání. Naším návrhem je, abyste si znovu sepsali oba seznamy a z „měl bych udělat“ přesuňte alespoň dvě položky do „musím udělat“. Začněte takto po krůčkách a jednoduše! Například stačí, když vynecháte výtah a budete chodit po schodech nebo alespoň jedno jídlo denně bude salát. Napište si to!

Začněte s cvičební výzvou

Kliky pracují téměř pro všechny svaly v těle – posilují hrudník, paže a trup ve stejný okamžik. Takže, tady je váš cíl – do konce zimy byste měli být schopni udělat 10 – 15 kliků plynule. Variace si můžete zvolit, jaké budete chtít.

Nastavte si nový cíl pro chůzi

Všude slyšíme, jak je důležité ujít minimálně 10 000 kroků denně, ale my vám nabízíme jiný cíl. Zaměřte se na 8 000 kroků denně, což je asi 5,5 km. Zkuste začít vždy hned ráno.

Nezapomínejte pít hodně vody

Hydratace v letním období je pro nás automatická činnost, ale v chladnějším počasí často zapomínáme. Pokud vážíte například 75 kilo, měli byste vypít alespoň 2 litry vody denně. Voda vám dodává energii a zasytí vás. Je-li pro vás složité pít hodně tekutin, dávejte si do sklenice s vodou citrón nebo zmrazené ovoce.

Vyjděte ze své komfortní zóny

Je snadné dělat cviky, na které máte už dobrou fyzickou kondici, ale někdy je třeba vyjít ze své komfortní zóny. Když budete dělat stejnou aktivitu každý den, vaše svaly si zvyknou na pohyby a cvičení už nebude tak účinné. Budete-li však dělat něco, na co nejste zvyklí, vaše tělo bude více pracovat a budete tak pálit více kalorií. Nemusíte chodit do drahých posiloven, stačí zapojíte-li vždy na jeden měsíc nový cvik.

zdroj: www.womansday.com