Přezdívá se mu „pandí chlapec“. Chlapec má až 80% těla pokryto mateřskými znaménky

Artem Petrosyan je chlapec, který se narodil s velmi zvláštními skvrnami po celém těle. Lékaři si byli téměř jistí, že nepřežije, ale nyní jsou mu tři roky a je to veselé a zdravé dítě. Uživatelé internetu si mnou oči úžasem nad jeho vzhledem. Začalo se mu přezdívat „pandí chlapec“.

Mateřská znaménka po celém těle

V roce 2019 porodila Mariam Petrosyan z Arménie syna, jehož vzhled šokoval všechny, včetně lékařů. Přestože těhotenství probíhalo naprosto normálně a nic nenasvědčovalo tomu, že by s miminkem bylo něco v nepořádku, pravda se ukázala být úplně jiná. Chlapec byl ve vážném stavu. Až 80% jeho těla bylo pokryto mateřskými znaménky.

“Byl jsem v šoku. Toto je můj syn, je mojí součástí. Artem má mateřská znaménka po celém těle. Mohou se změnit v rakovinu kůže, která je agresivní. Má také mateřská znaménka na mozku,” vysvětluje maminka první pocity čerstvě po porodu.

Ihned podstoupil operaci

Artem musel podstoupit operaci ihned po svém narození pro nápravu páteře. Rodiče nemohli syna příštích pět dní vidět kvůli rekonvalescenci. Lékaři nakonec sdělili smutnou zprávu – miminko nepřežije ani 10 dní. Mariam bylo doporučeno, aby nechala svého malého syna v nemocnici. Ta však nesouhlasila.

Artem byl odvezen domů, aby se alespoň na krátkou chvíli, která mu zbývala, seznámil se zbytkem rodiny a mohl s ním trávit čas. Čekali na něj starší bratři, kteří si ho okamžitě zamilovali. Ptali se maminky, proč má novorozenec “čokoládu na obličeji”. Když pochopili, že je nemocný, slíbili, že se o něj postarají.

Chlapci jsou nyní 3 roky

Od této chvíle však uplynuly už 3 roky a chlapci se daří dobře. Lékaři se mýlili. Artem má i svůj vlastní instagramový účet. „Sociální sítě se pro nás staly důležité, protože Artem pomohl ostatním, aby se cítili méně osamělí. Můžeme sdílet jeho příběh a spojit se s lidmi, kteří prožívají podobný příběh. Doufám, že ukážu, že lidé jako Artem jsou jedineční a krásní. Mateřská znaménka by se neměla skrývat. Musíme se smířit s tím, že krása přichází ve všech podobách a formách a nikdy bychom ji neměli měnit,” uvádí Mariam

Úvodní obrázek: Se souhlasem Mariam Petrosyan, Zdroj: Dailymail.co.uk