Chlapec prodával své kresby, aby získal peníze pro nemocnou matku. Příběhu si všiml kolemjdoucí a založil sbírku na pomoc

Chlapec seděl každý den po škole hodiny v metru a prodával své vlastní kresby, aby získal peníze pro nemocnou matku. Jednoho dne k němu přistoupil laskavý cizinec a po vyslechnutí jeho příběhu se rozhodl pomoci.

Seděl v metru každý den

Každý den chlapec sedával na stejném místě u schodů a prodával své kresby kolemjdoucím. Jednoho dne se ho laskavý cizinec, který často procházel kolem, zeptal, proč to dělá. Patnáctiletý chlapec prozradil, že jeho matka měla vážnou nehodu, spadla ze čtvrtého patra budovy a ochrnula, takže s bratrem musí vydělávat peníze na uživení rodiny.

Snažil se nabídnout své kresby, ale dokázal prodat jen 5-12 obrázků denně za pár korun. Za takto vydělané peníze se o maminku staral například tím, že jí kupoval léky a plenky. Musel také zajistit, aby měli doma co jíst.

Cizinec se rozhodl pomoci

Muž byl chlapcovým příběhem zaskočen a rozhodl se mu pomoci. Jeho životní situaci nejprve sdílel na sociálních sítích a požádal své přátele, aby od něj koupili kresby nebo mu darovali kreslící potřeby. Nakonec však udělal více než to. Protože pracoval pro časopis, požádal své kolegy, aby koupili chlapcovy kresby a zveřejnili je v novinách. To také pomohlo co největšímu počtu lidí dozvědět se o jeho dojemném příběhu.

Poté, co časopis kresby publikoval, mnoho čtenářů se přihlásilo, aby chlapci poslalo dary. Jelikož je však stále nezletilý, peníze nemohly být zaslány na jeho jméno, ​​a tak jeho teta souhlasila s přijímáním darů určených jejímu synovci. Muž, který jako první objevil chlapcův příběh, později poděkoval všem dárcům, kteří pomohli, a napsal: „Rád bych vám osobně poděkoval, že jste tak rychle odpověděli na mou žádost. Chci udělat vše, co je v mých silách, abych tomuto chlapci pomohl a uchránil ho od pouličního prodeje.“ Dary posílaly tisíce lidí, takže rodina mohla nemocné matce zajistit řádnou péči.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: goalcast.com