Průvodce velikosti čistokrevných psů: Přehledně zpracované video, které porovnává rozměry k člověku

Talentovaný animátor dal dohromady srovnání velikostí čistokrevných psů od nejmenších po největší. Vedle každého umístí vlajku země, ze které pes pochází. Nechybí ani srovnání výšky psa a člověka. Video je autorovou skvělou práci, která vás přehledně provede velikostmi psů od nejmenších po největší.

Některá plemena chybí

Hudba na pozadí buduje napětí ohledně toho, kdo se ukáže jako nejlepší pes. Některá plemena však chybí, roztomilý shitz zu ve videu není, stejně jako pitbul. Mohou chybět i další. Je těžké uvěřit, že existují psi větší než cane corso, protože jsou to obrovská štěňata. Ve videu jsou i některé rasy, které možná neznáte.

Bernardýn je další velký pes, dosahuje výšky až 104 cm. Jedním velkým překvapením je, že irský vlkodav je větší než německá doga, která je známá svou elegantní výškou. Irský vlkodav je vysoký 114 cm. Vrátíme-li se k nejmenšímu, rozkošný yorkshire je vysoký pouhých 19 cm a překvapivě čivava je jen o trochu větší s 22 cm.

Zlatý retrívr je „lenoch“

Všichni psi jsou měřeni po temeno hlavy. Další vtipná věc na videu je, že zlatý retrívr je jediný pes ve skupině, který leží. Všechna ostatní štěňata hrdě vstávají.

Podívejte se na níže uvedené video, pokud vás zajímá výška vašeho vysněného pejska:

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: madlyodd.com